Buddleja D. Royal Red



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 115.76 (?)
18.1.2008 12:22

Naprosto se všemi souhlasím,je to velice nenáročný keř ale je potřeba ho každý rok důkladně na jaře seříznout, má radši závětří a hlavně hodně slunce. Jarka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 76.86 (?), 14.1.2008 10:12, zobrazeno: 14373x

Dobry den prosim o radu... chtela bych vyzkouset pestovat tuhle kvetinu... ale vubec nevim co je zac... prosim napisete mi nekdo neco o ni? Dekuji mnohokrat...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.169 (?), 14.1.2008 10:24

Nenáročny u mne na zahradě až 3 metrový opadavý keř. V létě moc pěkně kvete. V zime ho stříhám na asi 30 cm pahýl. V létě zase doroste. Dekorativní s nulovými nároky. Při větru se má tendenci v létě vyvracet a lámat.  Modré kultivary bez problémů, žlutý má tendenci vymrzat.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.1 (?), 14.1.2008 17:15

Mám podobné zkušenosti jako Martin. V prvních letech jsem mladé keříky balila do netkané bílé textilie, nevěděla jsem, jak moc jsou mrazuvzdorné. Jsme cca 480 m nad mořem. Možná to k ničemu nebylo, ale žijí dodnes všechny  (bílý, modrý, fialový, růžový i žlutý - ten je nejchoulostivější). Velmi snadno se množí řízky. Už jsem podarovala celou rodinu.
Takže, žádný strach a do toho! 
Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.77 (?), 17.1.2008 15:47

Dobrý den, souhlasím s ostatními. Je to krásný keř, českým názvem motýlý keř, neboť květy lákají motýly, které celé léto létají a sají nektar. Mám je již třetím rokem a vždy je brzy z jara seříznu na 30 cm. Krásně obrostou do výšky 2 m (podle druhu), mám druh s panašovanými listy do v. 1,5 m a druh do 1m výšky. Světelné nároky: dostatek slunce, snesou i menší úbytky vody, půda není třeba zvláštních požadavků, jen pravidelně hnojit. Vřele doporučuji jako solitérní květinu i jako kombinaci nebo skupinové výsadby. Žlutá není rod Daviddi, tudíž květy mají jiný tvar a jsou více choulostivé na vymrzání. Zimní krytí není nutné.

Dáša B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 115.76 (?), 18.1.2008 12:22

Naprosto se všemi souhlasím,je to velice nenáročný keř ale je potřeba ho každý rok důkladně na jaře seříznout, má radši závětří a hlavně hodně slunce. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.57 (?), 14.8.2008 1:40

český název je Komule (davidova).  Múže se seříznout až u země nebo taky ve výšce třeba 1 m - podle toho, jaká je zima a jak vysoký a rozkošatělý ho chcete mít.

Roste a kvete bez problémů i v poměrně hlubokém stínu.

Semení se - je dobré po odkvětu odstřihnout odkvetlá květenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 137.91 (?), 2.9.2008 10:39

Dostala jsem před pár lety kus podzemního výhonu, teď už má asi 3 metry, je ohromně košatý, vlastně strom. Teď má červené "svíčky", které vydrží přes zimu. Listí napodzim pěkně zčervená. Vyrábí výhony kus dál od kmene, cestují nejdřív pod zemí a perfektně se ujímají. Roste mi u lesa, v silném polostínu, nevadí mi sucho ani kořeny smrků.  Zkracuji ho najaře jako angrešt, tj. "na 3 očka". Ale co na něj nelítá, to jsou ti motýli. Asi jich moc vyhynulo a babočky nezajímá.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.91 (?), 2.9.2008 10:42

P.S. Nebo to není Buddleia?

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 2.9.2008 17:16

Tak podle popsaných vlastností to opravdu není Buddleia, ale nejspíše škumpa - Rhus (škumpa orobincová - Rhus typhina anebo škumpa lysá - Rhus glabra - tyto dva druhy se liší jen málo a není to podstatné). Vyhledejte si to i s obrázky a prosím pootvrďte či vyvraťte mou domněnku. Děkuji. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.91 (?), 4.9.2008 10:41

Bude to opravdu Škumpa, obrázek sedí - a zvlášť popis LISTŮ:

Popis: keř listnatý opadavý, tvar deštníkovitý, listy střídavé, lichozpeřené, okraj listu pilovitý, květenství lata, plody peckovice, rychle rostoucí, solitéra, snáší znečištěné ovzduší, s ozdobnými plody, výrazné podzimní zbarvení listů.

Díky, F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika