Bergénie - proč nekvete?



host - 215.165 (?)
14.6.2011 23:22

Máme na zahrádce bergénii na jednom místě snad 50 i více let. Možná ji zasadila už moje babička, když zakládala zahradu před 80ti lety. Občas jsme ji přihnojili, některý rok ani to ne, někdy kvetla, někdy ne. Přes zimu míváme puštěné na zahradě slepice. Letos, když napadl sníh, tak úplně sežraly listy, zůstaly jen řapíky A světe div se, milá bergénie zuřivě kvetla a ještě "vyhodila" neskutečné množství mladých rostlinek. Asi snaha o záchranu. :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 93.18 (?), 11.5.2010 8:52, zobrazeno: 10539x

Mám druhým rokem zasazenou Bergénii, má krásné listy, ale květ neměla ještě ani jeden. Je vysazené na SZ straně u domu, kde svítí slunce až k večeru. Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.121 (?), 11.5.2010 10:37

Bergénii mám mnoho let a také dlouho nekvetla. Je to rostlina okrasná listem, ale květy má také hezké. SZ strana domu je ideální. Má ráda přistínění. Trošku ji přihnojte nějakým plným hnojivem /NPK, Cererit.../.  VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.18 (?), 11.5.2010 12:10

Zkusím to, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.100 (?), 15.5.2011 13:36

Mám úžasné bergenie, obrovské listy ale nikdy žádné květy.Stanoviště polostinné, hnojím kristalonem plod a květ.Na stejném stanovišti jsou mnoho let ať dělám co dělám nekvetou a nekvetou.Poraďte prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.16 (?), 19.5.2011 23:36

Dobrý den,  zkuste rozdělit, míň hnojit a umístit na světlé stanoviště- rostlina snese celkem dobře sucho, nebál bych se ani slunce. Rostliny mám (asi 15 cv.) na jižní straně, v poledne v toulavém stínu. Každý rok nádherně kvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 20.5.2011 12:01

Dobrý den, bergenie máme co je dům domem to je 80 let a každé jaro nádherně kvetou. Nehnojím je ničím, nerozsazuji, zalévám pravidelně. Jen květy jsou náchylnější na mrazy, ale letos mi krásně přežily. Umístěné jsou jak v polostínu, tak na celodenním slunci.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.67 (?), 20.5.2011 15:55

Bergénie nebol-li sloní ucho, že?

Proč tedy asi moje kvete každoročně, když:

1. Je v silném polostínu. 2. Pozemek vysušují kořeny břízy a smrků jakož i pustorylu a bezu. 3. Každý rok listy v zimě (-20*C-)  "na oko" zmrznou,, zcela polehnou, vypadá to děsivě. Takhle ošklivá vydrží začátkem jara třeba měsíc, pak najednou listy zvedne a vykvete - každý stvol.4. Nezalévám,  nehnojím, pleju minimálně.3. Je na místě tak asi 55let, za tu dobu "ušla" asi metr na jihovýchod, to jak mohutní bez a pustoryl za a nad ní.5. Veškerá péče spočívá v občasném utržení hodně hnědě okoralého staršího listu. 6. Odřezek se uchytil i v louce, jen je menší. Ten zatím nekvetl.

Půda je propustná, skoro písčitopísčitohlinitka. Hledí do vlhkého udolí na jih.      Fran

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.165 (?), 14.6.2011 23:22

Máme na zahrádce bergénii na jednom místě snad 50 i více let. Možná ji zasadila už moje babička, když zakládala zahradu před 80ti lety. Občas jsme ji přihnojili, některý rok ani to ne, někdy kvetla, někdy ne. Přes zimu míváme puštěné na zahradě slepice. Letos, když napadl sníh, tak úplně sežraly listy, zůstaly jen řapíky A světe div se, milá bergénie zuřivě kvetla a ještě "vyhodila" neskutečné množství mladých rostlinek. Asi snaha o záchranu. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika