Výchovný řez třešně na jaře ve druhém ruce



host - 189.109 (?)
25.9.2020 7:43

Po pravdě, třešeň a ořešák jsou jediné stromy, u kterých řez neprovádím, a není potřeba.

To ovšem ale předpokládá, že vám roste standardně - tj. cca 4 kosterní větve a terminál. Pokud je kosterních větví víc, musíte přebytečné samozřejmě odstranit. Stejně tak, když koukám na fotky, odstranit "vidličky", jeden ze zdvojujících letorostů větví. Co se ale týká zakracování větví, tak to u třešně nedělám, není potřeba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Langpi - (2) - 24.114 (?), 24.9.2020 15:24, zobrazeno: 876x
Prosím poraďte. Mám třešeň na podnoži colt odrůda burlat. Dva zahradníci vc. Toho od kterého mám tu tresinku (je to opravdu odborník starý pán ovocnářství dělá jeho rodina již několik generací). Mi poradili že při koupi a následném prvním řezu stromku před výsadbou(jarni) už ho mám nechat nastoupit do první plodnosti bez řezu a až po nastoupení plodnosti stromek prostrihat. Jinde na internetu studují že by se měl dělat 2-3 roky po sobě výchovný řez tak jak? Stromku se daří až na běžnou strupovitost kterou nebudu řešit jinak než tím že uklidím spadané listí pod stromkem má od letošního jara do teď přírůstky kolem 80cm foto díky za odborné názory
Burlat
Burlat
Detqil
Detqil
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.109 (?), 25.9.2020 7:43

Po pravdě, třešeň a ořešák jsou jediné stromy, u kterých řez neprovádím, a není potřeba.

To ovšem ale předpokládá, že vám roste standardně - tj. cca 4 kosterní větve a terminál. Pokud je kosterních větví víc, musíte přebytečné samozřejmě odstranit. Stejně tak, když koukám na fotky, odstranit "vidličky", jeden ze zdvojujících letorostů větví. Co se ale týká zakracování větví, tak to u třešně nedělám, není potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika