Třešeň bez vrcholu



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?)
12.8.2020 11:27

Schválně pěstuji své třešně s jednopatrovou deštníkovou korunou tak, aby při sklizni mi stačila židle nebo přitahovací háček. Mám tak opačný problém = v době kvetení vyřezávám všechny náhradní terminály, které se stromky snaží vytvořit.

Pokud tedy pod větvemi stromku projdete a nemáte potřebu založit další patro korunky tak nic neřešte. Při potřebě zvýšení stromku je vhodné náhradní terminál vybrat co nejblíže spodní části kmene a případně tomu pomoci ohnutím smíšeného výhonu vzhůru, vyštípáním generativních (květních) pupenů tak, aby příslušný výhon si "uvědomil" apikální dominanci.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 62.96 (?), 12.8.2020 10:41, zobrazeno: 493x

Dobrý den! Před 6 lety jsem zasadil třešeň REGINA na podnoží Gisela.Už jsem sklidil pár dobrých trešní.Problém je v tom že stromek nemá vrcholový výhon.Nevíte někdo co s tím?Děkuji za odpověď.Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 12.8.2020 11:27

Schválně pěstuji své třešně s jednopatrovou deštníkovou korunou tak, aby při sklizni mi stačila židle nebo přitahovací háček. Mám tak opačný problém = v době kvetení vyřezávám všechny náhradní terminály, které se stromky snaží vytvořit.

Pokud tedy pod větvemi stromku projdete a nemáte potřebu založit další patro korunky tak nic neřešte. Při potřebě zvýšení stromku je vhodné náhradní terminál vybrat co nejblíže spodní části kmene a případně tomu pomoci ohnutím smíšeného výhonu vzhůru, vyštípáním generativních (květních) pupenů tak, aby příslušný výhon si "uvědomil" apikální dominanci.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika