Sylvia višeň?



Stránky: 1,  2   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 145.246 (?) 
20.3.2022 16:38, zobrazeno: 2248x

Dobrý den,

vydal asjem se včera do spolehlivého zahradnictví, že chci na zahradu višeň, nic velkého, trochu na snězení ale hlavně na sušení, marmeládu a mražení.

Prodali mi proutek s názvem Sylvia, prý kříženec třešně a višně. Prý vynikající chuť, kyselá na vaření ale chutná na jídlo. Na podnoži Gisela 5, takže prý sloupovitá - tj. bude spíš užší.

Tak si ji teď s nadšením hledám a nevypadá to na to. Máte někdo doma starší strom, púokud ano, jak vypadá? Jak chutnají, bude to na vaření.

Třešeň totiž nechci, co se nesní (což je fakt lahůdka) je tak na zmrzlinu (ale i ta je lepší z ledasčeho jiného), jinak na nic.

Díky

Bláža

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.195 (?), 20.3.2022 21:26

Mrkněte na Prunus avium 'SYLVIA'

Snad jsem to opsala dobře...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.195 (?), 20.3.2022 21:29

ps - ale také je to třešeň  :-(((  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.246 (?), 21.3.2022 11:35

A napsal byste mi tedy neco k té Sylvii prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bedřiška - (2) - 173.109 (?), 21.3.2022 11:45
Dobry den, asi před pěti lety jsem vysadila Sylvii a rozhodně se jedná o třešeň. Jenomže když už měla významně květních pupenú a já se těšila na jakous takous sklizeň, část květů se nějak zdeformovala, stopky tak centrimetrové a chyběly pestíky. Stříkala jsem Championem, žádné zlepšení. Už vloni jsem zde prosila o radu, ale nikdo nereagoval. Tak jsem trochu v koncích. Zkusím znovu dohledat fotografie a půjdu vyblejsknout na zahrádku svůj zhruba šestiletý stromek. Vida, nedokážu přiložit víc fotografií. Tak stromek má teď tak 180 cm a i kdyby zaplodil ze všeho, tak to vidím asi na kilo ovoce. Ala jak už jsem psala, deformace začaly nenápadně- jeden rok asi dvě růžice pupenů, pak toho bylo víc a vloni asi 90% květů. Asi jsem nikoho nepotěšila, ale pokud máte někdo nějaký nápad, ráda ho zkusím. Na shledanou
Sylvia
Sylvia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.195 (?), 21.3.2022 11:59

Bedřiško, když text s fotkou odešlete, lze se k němu do vlákna vrátit a přoložit další fotku, pak další... (pokud někdo do té doby nepřidá reakci).       L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.83 (?), 21.3.2022 12:07

Prostě vám prodali místo višně třešeň. Navíc sloupovitá existuje pouze jabloň. Vydávat jiné stromy za sloupovité je neseriozní, či přímo podvod. Takže bych o serióznosti takového zahradnictví měl vážné pochybnosti.  Poučení pro příště. Nejlépe před koupí nastudovat odrůdy, které by se se vám hodily do vašich podmínek a pak se teprve zkusit, zda některou koupíte ve vybraném zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.195 (?), 21.3.2022 12:12

Ještě mne napadlo s těmi květy - zkuste ji stříknout na začátku kvetení a při dokvétání něčím na moniliovou spálu - Signum, Prolectus  (monilie u třešní první napadá květy), jinak nevím.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bedřiška - (2) - 173.109 (?), 21.3.2022 13:06
Díky moc, prubnu. Při tomhle počasí do týdne kvete. Včera v Plzni už jsem viděla nakvetlé sakury a takhle teď vypadá ta má nesťastná Sylvička. Ještě jednou děkuji, Bedřiška
Sylvia
Sylvia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.246 (?), 21.3.2022 16:56

No, možná je to jen kousek stromku a tak se to jen zdá, mě ale přijde na 6 let i maličká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika