Stredne veľká čerešňa



host - 134.38 (?) 
19.10.2011 11:46, zobrazeno: 4486x

Dobrý deň. Na akom podpníku by som mal zohnať čerešňu, pokiaľ nechcem, aby nebola moc vysoká a zase ani moc malá (aby bolo dosť na jedenie aj spracovanie)? Do akej výšky narastie čerešna na podpníku Colt, alebo Mahalebka? Potrebujú oporu, prípadne dodatočnú závlahu, miesto bez trávy a plevelu?  Ako znášajú iba stredne úrodné pôdy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 19.10.2011 18:53

Na malé zahrádce jsem měl Rychlici na podnoži Colt.Dosáhla výšky 3m, měl jsem ji jako lepáž o dvou patrech,(spodní patro byla pozdnější odrůda ).Kdyby se na ni nevrhali kosové a špačci, měl bych ji dodnes.Doporučuji Burlat, je zralá ve druhém třešňovém týdnu a je ještě dost vzácná na jídlo.Nahoru bych dal např. Kordii (4.-5.týden),která se dá dobře zavařovat.Tráva pod stromem nevadí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 19.10.2011 19:29

Vďaka. Práve 3m sa mi zdajú málo. Bude na trojmetrovom voľne rastúcom stromčeku dosť čerešní na zaváranie? Ako veľmi ten Burlat praskal a hnil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE23:25
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika