rezistentní višně v České republice



host - 168.81 (?)
10.7.2020 17:23

Má patřit mezi velmi odolné. Mám dvě. Doposud na nich monilii nepozoruji. Jiné, hlavně mladé višně v okolí monilií dost trpí. Žádný postřik doposud neměla. (Stříkám jen meruňky v květu a malé stromečky mšice/mospilan.) JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 168.81 (?), 10.7.2020 17:23

Má patřit mezi velmi odolné. Mám dvě. Doposud na nich monilii nepozoruji. Jiné, hlavně mladé višně v okolí monilií dost trpí. Žádný postřik doposud neměla. (Stříkám jen meruňky v květu a malé stromečky mšice/mospilan.) JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.120 (?), 14.7.2020 17:34

Dobrý deň, aké máte skúsenosti s višňou Meteor Korai čo sa týka odolnosti na jarný moníliový úžeh a moníliu plodov?      F 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.139 (?), 15.7.2020 1:11

Já mám Meteor Korai šest let, nikdy jsem jí nestříkal a úžeh nikdy neměla. Plody letos částečně popraskaly vlivem častých deštů, ale i tak byla monilie plodů celkem mírná. Za mě je Meteor Korai velmi kvalitnÍ, raná višeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.45 (?), 15.7.2020 21:36

Ďakujem Vám za odpoveď, ja mám Fanal a ten je na jarný úžeh velmi citlivý, plody síce nepraskajú ale na koncoch vetví vyholuje. Meteor Korai tiež vyholuje?     F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.14 (?), 3.8.2020 19:59

Meteor Korai prakticky nevyholuje. Moniliový úžeh jsem na této odrůdě ještě nepozoroval (s nulovou ochranou). Podle mne super višeň. I když plody nejsou úplně velké, mají výbornou sladkokyselou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 29.7.2020 15:52

Dnes jsem "vyčistil" Morině, která je na mých obrázcích, korunku (zlikvidoval shniláky, zaschliny). Pár plodů jsem ještě snědl. "Sklizňová zralost", na přímou spotřebu, trvá tedy nejméně dva týdny. JG 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.90 (?), 3.8.2020 9:30

Fanal se řadí k těm velmi odolným. Vysadil jsem před lety do krajiny několik Fanalů na ptáčnici a monilinie ve dřevě u nich není (ťuk ťuk). Podmínky vysoce extenzivní. Plody semtam sekundárně chyceny jsou. Trpí však na Blumerielu a shazuje tak koncem léta již všechny listy. Na plodnoti i růstu to nijak významně neubírá. Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.252 (?), 2.3.2021 9:54

A teď trochu tvrdých dat o které bych se rád podělil. Dohledal jsem prezentaci výsledků výzkumu rezistencí višní z německého Julius Kühn-Institut(u).

Ti s pro ně typickou důsledností testovali odolnost proti moniliové spále (Monilia laxa) a skvrnitosti listů (Blumeriella jaapii). Inokulací patogenů přímo na listy hledali odolné hybridy višní. 

Potvrzují, že zmíněný Fanal patří k tolerantním odrůdám.

Výsledky pro moniliovou spálu v příloze.
Výsledky pro moniliovou spálu v příloze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.252 (?), 2.3.2021 12:39

Nelze sem přiložit pdf, tak přikládám odkaz na celou prezentaci.

Pak tu máme jiné výsledky testování cca 20 odrůd višní.

Pepa T.

Přehled výsledků podle B. Pfeiffer
Přehled výsledků podle B. Pfeiffer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika