Mšice na třešních



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?)
4.5.2010 17:04

zkroucené listy není kalamitní situace? no nevím... než pozorovat slunéčka tak bych to stříknul třeba tím BIO řepkovým olejem a je klid a slunéčka mohou řešit ty, co přežijí...

ony ty listy když takhle necháte o den déle, tak už se vám nenarovnají...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 151.38 (?), 24.2.2010 20:52, zobrazeno: 48072x

 Mám veliký problém.Mám na zahradě sedmiletý strom Rivan na ptačce.Každým rokem, když se zazelená, napadnou ho mšice.Napadení je tak rozsáhlé, že většina lislí na stromě je postižena.Listy jsou svinuté, a v každém kolonie mšic.Neumím si přectavit, že až strom doroste do patřičné velikosti, jak to bude vypadat s postřikem.

Minulý rok jsem si dokoupil ještě Těchlovan a Reginu na coltu.Těchlovan je bez známek napadení, Regina je postižena velmi.Přitom ty tři stromy jsou při sebe.

Nevíte někdo jestli pomohou lepové pásy proti mravencům?Nevím si už rady.

rostislavik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.2.2010 1:36
Zkuste CHEMSTOP - ECOFIX, "nevysychavý lep na přípravu feromonových, vizuálních a barierových lapačů hmyzu, na natírání pásů a fólií, na imobilizaci housenek, larev a dospělých stádií hmyzu". Já ho používám již léta na všechny stromky, volně rostoucí i na drátěnce. Eliminuji tím mravence kteří chrání a pečují o mšice. Nanáším ho asi v 8 cm pásech na kmeny a i na ostatní podpůrné náležitosti (opěrné kůly, sloupky drátěnky, popř. i dráty. Slunéčka pak mají "bojiště" bez nepřítele. Postřik použiji až v extremním napadení mšicí.
Je potřeba natřít úplně vše. Ty mravenčí bestie dokážou najít cestu i po stéblu trávy které se kymácí ve větru.
Je potřeba natřít úplně vše. Ty mravenčí bestie dokážou najít cestu i po stéblu trávy které se kymácí ve větru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 4.5.2010 16:27

Udělal jsem to podle rady.Koupil chemstop a napatlal třešeň,teď čekám co se bude dít.Ale řeknu Vám je to ale patlaliskolepisko, slepí to vše i prsty dokupy.Koupil jsem i lepové pásy, a použíl taky.Jen aby mě mravenci ještě nedoběhli.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 4.5.2010 16:36

pokud tam ty mšice ale už jsou, tak okamžitě postřík!!! stop mravencům zamezí novým mšicím, ale staré to nezahubí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.5.2010 16:45
Zkuste to a pak pozorujte slunéčka a jejich larvy co dokážou. Postřikuji až když je kalamitní situace, ještě dříve odstraňuji (pokud je to možné) letorosty a listy mechanicky. Zvláště u stromků na drátěnce není problém ostříhat konečky nových větviček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 4.5.2010 17:04

zkroucené listy není kalamitní situace? no nevím... než pozorovat slunéčka tak bych to stříknul třeba tím BIO řepkovým olejem a je klid a slunéčka mohou řešit ty, co přežijí...

ony ty listy když takhle necháte o den déle, tak už se vám nenarovnají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.5.2010 17:39
Nejsem odpůrcem postřiků ale kalamitu si představuji tak, že není snad ani jeden list nezkroucený. Používal jsem i BIO přípravky a co si vzpomínám tak postřik musel jít přímo na mšici, což se v případě již zkroucených listů moc nedá aplikovat. Pokud jsou listy již zkroucené a zbavíte je mšic tak větvička většinou pokračuje v růstu dále.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 4.5.2010 19:48

Tento problém se týka moji třešně.Rivan na ptačce jsem sadil cca před 7mi roky.Každým rokem bývá moje třešeň obalena miliardami mšic, což se projevuje skroucenými listy.Když byl stromek ještě mladý, myslel jsem si, že až se přijme, a zesílí, bude jeho imunita proti takové havěti silnější.Nestalo se tak.Jsem nucen každoročně lozit po žebříku co tři týdny, a horkotěžko se dostávat do stočených listů, abych provedl postřik proti mšicím.Vedle rostoucí Regina, kterou jsem sadil loni ten samý problém.Jen loni sazený Těchlovan NIC.Některé odrudy mšicím asi nechutnají.

Letos jsem se vybavil lepovými pásy, a chemstopem.Mravencům jsem zamezil přístup do koruny stromů.Tak uvidíme..Itak již pozoruju na listech mého Rivanu první vetřelce(mšice).

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.5.2010 19:54
Znám ten problém, listy zkroucené a černé od mšic zrovinka v době kdy měla plody, takže postřik nehrozil. Už ale nevím co to bylo za odrůdu třešně. Přeji hodně zdaru v boji proti vetřelcům. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.5.2010 16:41
Já jsem obnovil nátěry lepem minulý víkend na jabloních a hrušních na drátěnce, i na samostatně stojících broskvoních a meruňkách. Předevčírem jsem s uspokojením pozoroval úbytek mšic na jabloních. Mravenci se k nim nedostanou a jejich místo postupně nahrazují slunéčka. Tak si to představuji. Chce to ale hlídat a jakmile se někde objeví mravenci, najít jejich přístupovou komunikaci a "zalepit" ji. Vzpomínám si jak jsem měl třešeň a kousek od ní byl tažen drát. Mravenci čekali na listech i na drátě a v okamžiku kdy vítr rozhýbal větve a listy se dotkly drátu, doslova "přeskakovali" tam i zpět. Je až s podivem co tihle tvorečkové dokážou vymyslet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika