Královna Hortenzie



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
17.6.2020 17:39

Dozrává opravdová višňová chuťovka - Královna Hortenzie. Společně s třešní Granát. U Královny Hortenzie si můžu být asi jako u jediné višně, co tady mám, jist pravostí. Je to přece jen těžko zaměnitelná odrůda. U jiných bohužel ne. Taková Sladkovišeň raná, která by měla dozrávat zhruba ve stejnou dobu jako Královna Hortenzie, se k tomu vůbec nemá. U těch pozdnějších kyselek mám také pochybnosti. 

Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 32.117 (?), 9.6.2018 16:39

Letos mi konecne prvne vice zaplodila, stari stromu muze byt 8-10 let, presne si nepamatuju. Chut je vyborna.

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.6.2019 22:11

A co vaše višně? Taky si pochutnáváte na osvěžujících sladce kyselých višních - skleňovkách Královny Hortenzie? cheeky Velká pochoutka.

Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.4.2020 15:24

Královna Hortensie je skutečně velmi chutná a přitažlivá odrůda. Nepatří však mezi nejúrodnější... 

Zatím to je přesně tak, jak napsal Václav Vinšálek. Každopádně na tuto višňovou pochoutku se vždy těším.

Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.6.2020 17:39

Dozrává opravdová višňová chuťovka - Královna Hortenzie. Společně s třešní Granát. U Královny Hortenzie si můžu být asi jako u jediné višně, co tady mám, jist pravostí. Je to přece jen těžko zaměnitelná odrůda. U jiných bohužel ne. Taková Sladkovišeň raná, která by měla dozrávat zhruba ve stejnou dobu jako Královna Hortenzie, se k tomu vůbec nemá. U těch pozdnějších kyselek mám také pochybnosti. 

Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.61 (?), 12.10.2020 23:25

Pan Petr ako je to s praskaním plodov a moníliou plodov u Královnej Hortenzie? Je na to náchylná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.10.2020 18:41

Plodnost se částečně zvyšuje, moniliová hniloba žádná zvláštní nebyla. Jediná višeň která se letos povedla byla tato Královna Hortenzie, jinak ty ostatní bych nejraději vykopal. Záměny, nezáměny, kvalita nebyla dobrá, všechno na přímý konzum moc kyselé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.121 (?), 13.10.2020 21:58

Ďakujem Vám za odpoveď pan Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 14.10.2020 10:44

Mám rád sladko kyselé višně, nikoliv jen kyselé. Sladkovišní existuje více odrůd, zde je to stále pouze jen o Královně Hortenzii, snad Sladkovišni rané a Favoritu. Výbornou višňovou marmeládu z nich asi neuděláte, ale při utržení ze stromu jejich chuť potěší. Nejvícc mně nejde do hlavy kvalita vyhlášené a universální Érdi Bötormö. Mám tady dvě a stále jsou každý rok jen kyselé. U té Královny Hortenzie ty plody často úplně nezčervenají (aby to někoho nemátlo), musí se utrhnout v pravý čas, jinak se kazí. Zaprší, popraskají a je po kvalitě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 19.10.2020 13:22

Pan Petr, máte aj Meteor Korai? Zaujíma ma termin dozrievania Meteoru Korai v porovnaní s Královnou Hortenziou? Je tam nejaký rozdiel v dobe dozrievania týchto dvoch odrôd?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.10.2020 13:32

Ten mně zašel. Tam právě záměna nebyla, protože dozrával dříve než všechny ostatní višně, co tady mám. Respektive nyní dozrává nejdříve Královna Hortenzie až pak ty ostatní prakticky ve stejném termínu, což je podivné. Minimálně Érdi Bötermö a Ujfehertoi Fürtos by měly zrát rozdílně. Škoda Meteoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika