Ach ta vrtule



host - 50.44 (?)
23.3.2008 17:44

Podle mé zkušenosti nejspolehlivější ochranou přer vrtulí jsou slepice. To ale platí jen pro případ, že roste jedna nebo dvě třešně na dvorku, nikoliv pro ochranu třešňového sadu. A taky nesmí být neošetřované stromy v okolí moc blízko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kedarked - (1), 27.6.2004 9:04, zobrazeno: 8900x
Tak jsem letos chtěl zachráni úrodu třešní.Mám na zahradě krásnou třešeň "viki" zakoupenou před lety u "Starkla".Teprve druhým rokem se plody stali útočištěm nájemníků.Jelikož nejsem příznivcem chemie ,použil jsem náletové desky bílé barvy ,jak mi bylo doporučeno.A měl jsem ůspěch.Jak v jedné ze zpráv "host" píše ,že má červivost 100:100 ,tak mě se letos podařilo to stáhnout 100:75. Já tvrdím ,že trochu přírodního proteinu neuškodí ,ale srdce bolí nad tím ,jek postupně ty krásná červené a sladké plody hnijí. Nedá se nic dělat ,příští sezonu vyhlásím chemickou válku.Vždyť plody co kupujeme v obchodní síti jsou tak krásné jen díky chemii a doma to budu mít aspoň pod kontrolou. Co vy na to?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 29.6.2004 8:19
Náletové desky Vám byli doporučeny jako nejúčinnější nechemická zbraň. Jsou dobrá věc, ale někdy účinná více, něky méně, to záleží na mnoha faktorech. Pokud chcete mít tak 90 % bez červů, tak pužijte chemii, nic jiného neznám.

PS: Buďte rád, že máte třešně s červy, aspoň můžete udělat třešňovici, mě květy sežral květopas když jsem byl v lázních
a nemá vůbec nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 25.11.2005 18:20
Zkusil bych náletové desky se žlutou barvou.Ta potvora vrtule si vybírá právě žluté plody, které začínají zrát.Možná se Vaše úspěšnost ještě zvýší. (já neměl letos snad ani jednu červivou)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.159 (?), 18.4.2007 23:54

Nebo se premistit na hory, tam vrtule nebyvaji, kdyz vam tak vadi.

Aldik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.44 (?), 23.3.2008 17:44

Podle mé zkušenosti nejspolehlivější ochranou přer vrtulí jsou slepice. To ale platí jen pro případ, že roste jedna nebo dvě třešně na dvorku, nikoliv pro ochranu třešňového sadu. A taky nesmí být neošetřované stromy v okolí moc blízko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.75 (?), 21.7.2008 23:15

Dobrý večer, ve vašem příspěvku z roku 2004 se zmiňujete o třešni "Viki" od zahradníka Starkla. I já jsem si tuto třešeň zakoupil, vždy hodně kvetla, ale plody neměla skoro žádné i když v našem okolí je mnoho stromů třešní různých odrůd. Měl jsem ji 12 let , od 6roku jsem ji seřezával, jinak by měla výšku 15 metrů a vzhledem k tomu, že neměla skoro žádnou plodnost, jsem ji letos porazil. Ještě před tím jsem ji narouboval na jednu větev třešně Karešova.Chci se zeptat Vás i ostatních pěstitelů na zkušenosti s třešní "Viki" a jakého má opylovače. Děkuji. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika