Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Máme päť starších čerešní (môj odhad je 50-80 rokov). Veľmi bujne rastú a sú veľkosťou nezvládnuteľné. Každých cca 7-10 rokov v case sklizne ich  radikálne orezeme tak, ako písal prispievateľ predo mnou. Pri každom reze trpím a čakám ako to dopadne a zakaždým čerešne obrastú a rodia. Za "našej éry" už toto absolvovali 3x a v pohode rodia a žijú.  Skúšala som aj postupné zmladenie, ako bolo odporúčané, koruna však rástla nerovnomerne, lebo čerešňa mala tendenciu vyhnať nové mladé konáre vyššie, než tie, ktoré boli ponechané. Osvedčilo sa mi teda orezať radikálne. Upozorňujem, že nemyslím na pahýle. Vždy niečo zo spodných konárov, a najlepšie na prevod nechávame. ZHrnula by som to tak, že ide o zmladenie a zníženie koruny čerešne.  V podstate to, čo očakáva zadávateľ témy.

Mám dosadené aj mladé čerešne na slabšie rastúcich podpníkoch, tie prerezávam v menšom rozsahu a častejšie. Celkovo však rast aj rodivosť nie je bohvie čo. Možno je to aj tým, že som naučená na "starenky-nezmary".

Alena

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika