Zelená ringle



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 184.146 (?) 
17.8.2013 21:26

Paní z tohoto vlákna mě inspirovala, abych i teď v létě znovu pochválil příznivé důsledky letošní dlouhé zimy. Jednak proto, že přinesla i do vyšších poloh úrodu ovoce na kterou jsme my v těch nižších zvyklí skoro každý rok, a jak připomněla paní, probudila k úrodě i stromy, které už hodně let na sobě nic neměly. Různé zahrádkáře sice v březnu uvěznila "za kamny" a nadšen z výhledu studeného počasí na začátek dubna nebyl ani pan Vinšálek, jak si vzpomínám, ale ve vyhlídce budoucí bohaté úrody tedy rozhodně nezklamala. A kdo by zlořečil nynějšímu slunečnému létu? Po deštivém počasí se snad nikomu nestýská. Zimu jsem chválil ale jen z těchto důvodů, jinak se na tu další samozřejmě vůbec netěším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 183.99 (?), 4.9.2020 9:54

Neplodnost Zelené renglódy může být způsobena Pilatkou.Postřik je třeba provést v době odkvétajících zahnědlých okvětních lístků. Mám lety vyzkoušeno.

J.Jirout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.43 (?), 21.4.2016 12:34

dobrý den,

potýkám se se stejným problémem, ryngle mi prostě nerodí. Ovšem před 2 lety jsem neodřízl z větvičky špagátek, který tvaroval větev korkuny. Zarostl do větve tak, že jsem jej nemohl odstranit. Od té doby je zaškrcená větev obsypána květy a plodí, zbytek stromu nic. Tedy v rámci reakcí níže zkusím zaškrtit kmepn pod korunou. Uvidíme příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.173 (?), 13.9.2017 12:36
Ako to s tym škrtením kmena dopadlo? PETER
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika