Zaschlé větve slivoně



host - 43.70 (?)
8.5.2012 8:22

Chtělo by to nafotit a přidat fotku, monilia řádí dost vydatně a je to horší než šarka a hryzci dohromady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 216.14 (?), 2.5.2012 18:33, zobrazeno: 3740x

V minulých letech nám slovoň dávala vysokou úrodu. Letos sa ale zazelenaly pouze některé větve. Většina zůstala úplně suchá nebo na některých koncích je pár větviček s lístky. Na suchých větvích poblíž kmenu vyrůstá velké množství nových výhonků. Letos byl u nás velký mráz bez sněhové pokrývky. Mám odstranit zaschlé (zřejmě umrzlé)větve nebo počkat neobraší-li v příštím roce. Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.254 (?), 2.5.2012 19:14

Mráz někde (mně u Prahy) opravdu řádil. Počkal bych do července, pak bych využil nových výhonků k vytvoření nové koruny, suché části bych pak odřízl. Dejte zprávu, jak to dopadlo. Zdravím - Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.154 (?), 2.5.2012 20:00

dobry den! zkuste vyfotit a dat sem na web, je to urcite lepsi, nez jen tak strilet od boku:) ja bych ale kazdopadne tipl monilii laxu. Uz ji mam na zahrade take.. Honza z Vysociny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.181 (?), 5.5.2012 21:07

Taky mám takto postiženou slivoň a je to prý monilie laxa. Kus jsme " amputovali", zbytek dořežeme do zdravého dřeva a postříkáme a dáme jí šanci. Má moc dobré plody, tedy měla... ale letos z toho asi nic nebude, raší jen na koncích a nebo na silných větvích malinké výhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 8.5.2012 8:22

Chtělo by to nafotit a přidat fotku, monilia řádí dost vydatně a je to horší než šarka a hryzci dohromady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika