vodní myši - hryzci



host - 111.10 (?)
1.5.2008 20:12

ezký večer. Děkuji všem za rady, které jste zde uvedli.Po dnešní prohlídce zahrady zjištuji, že nezůstal ušetřen žádný záhon. Po obšlapání sazenic, cibule, jahod... o bramborách, ty jsou projeté po celé délce brázd raději ani nemluvím.Je vidět asi 15 děr.Nejradši bych použil dynamit!!! Sousední zahrady mají stejný problém.Plaší je PET lahvemi. Bez valného výsledku. Vodní myš- proto, že se v blízkosti nachází rybník, potok... tak se jim u nás říká.   Hezký večer    Tomáš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 111.10 (?), 30.4.2008 17:21, zobrazeno: 30720x

V březnu jsme vysadily několik ovocných stromků. Pozemek se zdál v pořádku. Stromky se nám krásně zazelenaly, ale nyní při zalevání zjištujeme, že voda nalitá do misky u stromku se rychle vsakuje no a vytéká o kus dál proudem ve svahu.Po utěsnění otvoru se ukáže jiný opodál, nebo je uvolněný původní. Prostě větší díra pak několik metrů nadzvednutá zem a zase díra. žádný krtinec.Poradíte prosím jak ochránit stromky a zbavit se těchhle škůdců.Děkuji za každou radu.  Hezké odpoledne. Tomáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.6 (?), 30.4.2008 21:53

O hryzcích tu již diskuse probíhá, zkuste to dát do vyhledávače.

zdravím

také Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.198 (?), 30.4.2008 22:13

Nám se posařilo hryzce zničit za dva dny, po tom co jsme sázeli po čtvrté papryky, kterým vždy po vysazení chyběli kořeny. Náš osvědčený návod na hubení hryzců.

Před dírou v zemi od hryzce, tedy jejich vchodem se vykope jamka a do té se zadadí třílitrová láhev od okurků. Zasype se tak, že je vydět jenom hrdlo a nalije se do jedné třetiny voda a čeká se. V noci když hryzec vyleze z díry splete si otvor lahve, který je v úrovni půdy s vlastním vchodem, spadne do lahve a utopí se. Za 4 dny jsme tam měli celou rodinku. Zatím je klid. Zkuste to taky snad to zabere i u vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 30.4.2008 22:28

Nyní je už asi na ochranu stomků pozdě.  Měli jste jim před zasazením obalit kořeny králičím pletivem.  Teď už zbývá jen doufat, že si hryzci nevyberou k obědu kořínky z vašich mladých stromků. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 30.4.2008 22:37
Recept na vyhubení je to možná dobrý - nevím, hryzce bohudík nemáme. Jenom nechápu, proč jim říkáte "vodní myši - hryzci" - to jako že je topíte ve vodě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.250 (?), 1.5.2008 10:17

Bojoval jsem s hryzci a souhlasím s tím, že přednost dávají podnožím M9. Já jsem je zlikvidoval dalo by se říci mechanicky a chemicky. Taky jsem rozkopal chodby a zjistil, že vedou blízko povrchu v dosahu motyky. Obvykle ve vzdálenosti 3 - 5 m od zlikvidovaného mladého stromku mají vybudované 3 komory navzájem propojené. V jedné komoře hnízdí, v další konajím potřebu a v té největší mají nakouskované kořeny stromku ve velikosti asi 10 cm. To znamená, že si vytvářejí zásobu na dlouhé období.
Mechanicky, to jest obyčejnou pastí kovovou na krysy, ale s velkým nášlapným plíškem. Odkopne se zemina, tak aby díra vyústila před pastí těsně. Past nemá návnadu, ale hryzec jí nemůže obejít aniž by se jí dotknul. Tímto způsobem jsem chytil asi 15 hryzců a také 2 lasičky, (jednu šlo zachránit) které jsou predátory hryzců. V praxi se často stalo, že past byla zahrnuta hlínou, tak to byla práce krtka. Ten se do pasti nachytí, neboť z nory nevychází.
Chemický boj spočíval v tom, že jsem nasadil do nor zplynující tablety, které myslivci používali na hubení vzteklých lišek. Mám dojem že to byl nějaký bojový plyn (asi PH4)
Poté se už u mne hryzci neobjevily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.10 (?), 1.5.2008 20:12

ezký večer. Děkuji všem za rady, které jste zde uvedli.Po dnešní prohlídce zahrady zjištuji, že nezůstal ušetřen žádný záhon. Po obšlapání sazenic, cibule, jahod... o bramborách, ty jsou projeté po celé délce brázd raději ani nemluvím.Je vidět asi 15 děr.Nejradši bych použil dynamit!!! Sousední zahrady mají stejný problém.Plaší je PET lahvemi. Bez valného výsledku. Vodní myš- proto, že se v blízkosti nachází rybník, potok... tak se jim u nás říká.   Hezký večer    Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.155 (?), 9.5.2008 15:42

Já si kdysi myslel že mám na záhonech hryzce, ale chytil jsem dva krtky.

Krtci v dobré půdě nedělají hromádky, ale pouze otvory...

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika