Valjevka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
18.8.2022 14:06

Jaká bude Valjevka na novém srtomku?

Valjevka
Valjevka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.9.2016 20:26

Měl jsem Valjevek jen pár a proto byly celkem ucházející, když je plodů více, je to horší. Stejně je ale ta chuť na mě málo výrazná, proti Domácí švestce jen odvar.

Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.9.2021 11:16

Nestříkal jsem letos ani jednou proti obalečům a dopadlo to nepěkně. Už to opakovat nebudu.. 

Čačanská rodná
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Valjevka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.9.2021 11:19

S moniliozou je to každodenní boj, ale nakonec jsou Valjevky výborné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.9.2021 11:24

Zato Durancie hnijí ještě více, červivost výrazná a předčasně scvrkávají, tužší, kyselé. Dozraje jen menšina nescvrklých do sladké chuti. Netuší někdo proč se předčasně scvrkávají. Podnož MY, kvalitní půda, zdravý růst bez šarky, druhý strom Durancie taky scvrkává, Lapotica vedle je v pořádku, proč scvrkávají? MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.220 (?), 10.9.2021 15:25

Teď hádám - nemáte vysoko spodní vodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.9.2021 21:59

Spodní voda je 2,5m, jsem v té lepší lokalitě, švestky tu jsou kousek i na 1m spodní vodě a taky bez problémů. Žádné stromy si na vodu zatím nestěžovaly, je sice letos trvale přelito, ale scvrkávaly i v sušších letech, čekal jsem, že to časem vymizí, ale po 10 letech už bych chtěl z nich něco obrat, zatím na povidla. Na slivovicu asi nikdy nebude, na to je lidský život krátkýsurprise.

Valjevka po 20 letech jestli nese odhadem 30kg, ale jsem rád i za to, koruna je udržována velmi řídká, plodu je méně asi polovina, ale je k nim přístup, jinak by to vzala všechno baba monilia a nebylo by nic. První úrody byly u Valjevky mdlé, bez chuti, ale pak se to otočilo a plodí chutné plody. Ale Durancie si stále nedají říct a zlobí. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 11.9.2021 12:18

Poslední roky se to scvrkávání švestek objevuje pravidelně, ať už prší nebo je sucho.Příčítal bych to některé z houbových chorob strupovitost, suchá skvrnitost listů peckovin, monílie nebo kombinace všech tří.Někde o tom psal dr.Vysloužil, chorobu nazval "suchá monilie" asi nebude daleko od pravdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 11.9.2021 13:02

No to by mě nenapadlo. Připoměl jste mi scvrkávání Velkopavlovické meruňky, když jsem dlouho zjišťoval, tak tam je to způsobeno opravdu houbou - i když jsou plody osluněné na řídkým obrostu, spodní polovina stromu scvrkávají plody a nenabírá cukry, ale na meruňkách jsou taky zjevné strupy, narozdíl od švestek - ty vypadají čisté. surprise

Kromě pilatky švestky ničím nestříkám, raději jsem proředil koruny a denně sklepávám moniliové plody, ale letos vidím, že už ani to nastačí, jen dneska na Valjevce dalších asi 80 moniliových plodů, často po 3-4 ve shlucích tam není vidět = řetězová reakce. Poslední dny hodně fučelo, plody se otírají a monilie se asi více zakusuje. Jinak bylo kolem 20 moniliových plodů denně, i to je moc si myslím. Kdybych napadené nesklepával, kdoví co by na stromě zůstalo.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 12.9.2021 10:46

Švestka Valejvka vlevo a slíva Durancie klon s odlučitelnou peckou. MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 18.8.2022 14:06

Jaká bude Valjevka na novém srtomku?

Valjevka
Valjevka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika