Uříznutý terminál ze zahradnictví



host - 20.231 (?)
3.4.2020 15:14

Pár hodin zpátky jsem to udělal tak, jak tu píše Lída, ty dvě větévky pod šipkou, které se v rámci možností zdají být nejpružnější, jsem vyvázal za pahýl, co zbyl po terminálu. Uvidím, která se chytne líp, a druhou časem štípnu. Případně si třeba stromek vytvoří terminál ještě jiný. 

Díky za názory, ať se daří.

Matěj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 20.231 (?), 3.4.2020 15:14

Pár hodin zpátky jsem to udělal tak, jak tu píše Lída, ty dvě větévky pod šipkou, které se v rámci možností zdají být nejpružnější, jsem vyvázal za pahýl, co zbyl po terminálu. Uvidím, která se chytne líp, a druhou časem štípnu. Případně si třeba stromek vytvoří terminál ještě jiný. 

Díky za názory, ať se daří.

Matěj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 3.4.2020 23:06

Osobně bych to viděl tak, že terminál byl ustřižen už ve školce pro donucení špičáku nasadit předčasný obrost. A podle toho bych se k tomuto stromku choval jako ke špičáku s předčasným obrostem. Veškerý bych ostříhal na 2 mm patky, aby mi z jejich větevních kroužků a tam umístěných spících oček vyrazil obrost nový. Selekcí vyštipováním a zaštipováním bych donutil perspektivní výhony zesílit a neperspektivní poskytnout dočasnou asimilační plochu (zaštípnutí za 5tým listem, vystřižení až příští jaro). Protože je to na bujné podnoži, tak bych se nebál, že nejvyšší výhon nevyužije postavení apikální dominance. Tedy že je jisté vytvoření prodloužení do směru terminálu. To že tam bude první dva roky kolínko jako u paty očkovance nevadí, až bude terminál tlustý na dva palce bude už podstatně rovnější.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika