Toptaste



host - 22.159 (?)
9.4.2011 22:27

Já bych stromky na volném prostranství bez ochrany proti okusu nenechal ani přes noc. Máme sad na kraji vsi u pole. Kdysi jsem stromky balil do pletiva jen na zimu. Pak v létě při vichřici strhla padající švestka kus plotu a než jsme to stačili opravit, vtrhlo na zahradu zvířecí komando a několik mladých stromků ohlodalo, pár jich totálně zničilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 59.106 (?), 11.3.2011 14:22

Toptast i Durancii má v nabídce Radim Pešek i Jukka s.r.o. Uherský Ostroh. A Arbia Malenovice by je také mohla mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.142 (?), 6.4.2011 8:27

Tak jsem teda zasadil :) 1x broskvon 1x merunku 2x hanita 2x haganta 4x toptaste a 9x durancie odkopky :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.106 (?), 6.4.2011 14:01

Myslím, že to je dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 6.4.2011 14:56

Sympatizuji s Vaší volbou.Pokud dobře vidím, proti ohryzu je zatím nechráníte.Přeji Vám, aby také srnci dali pokoj.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.142 (?), 9.4.2011 9:32

Proti ohryzu tam je staci se poradne podivat ale je to jen na nizko na zimu pridame ted je zelene dost tak u nas si radsi srnecky a zajici daji zelene :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 9.4.2011 11:26

Mám na mysli "otloukání"lýčí srnci koncem dubna.Srnci si tím značí své teritorium.Shrnou pletivo a obnažené kmínky zase vyhledávají zajíci.Nezbývá, než kontrolovat a podle potřeby poškození odstranit.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.159 (?), 9.4.2011 22:27

Já bych stromky na volném prostranství bez ochrany proti okusu nenechal ani přes noc. Máme sad na kraji vsi u pole. Kdysi jsem stromky balil do pletiva jen na zimu. Pak v létě při vichřici strhla padající švestka kus plotu a než jsme to stačili opravit, vtrhlo na zahradu zvířecí komando a několik mladých stromků ohlodalo, pár jich totálně zničilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.142 (?), 10.4.2011 9:58

Tak to mate smolu :) delate s teho velkeho bubaka kdyz se to stalo vam nemusi se to stat druhym to je snad logicke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 10.4.2011 13:22

Pane vidět, že jste ještě nenarazil. Zvěř lákají schválně nově zasazené stromky. Srnci skutečně jsou schopni strhnout pletivo a odřít parůžky kůru tak, že jsou tam cáry.  A to klidně v dubnu, květnu. Zajíci zpravidla ohryzají stromky v zimě. Takže doporučuju pozemek oplotit a stromky řádně opletivovat po celé délce kmene. Srnci stromky starší už nějakou dobu vysazené s kmínkem nad 7 cm v průměru už nechávají zpravidla bez povšimnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.4.2011 18:06

Zvláštní nebude, když si srnci vyberou právě udržovaný pozemek s pokosenou trávou.Na sousední pozemky, zarostené kopřivami ani moc nejdou.Jsou to docela vybíraví feinschmekři.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika