Topfive



Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?)
9.9.2013 18:56

Nazdar rosti dnes som meral posledne plody Topfive mali 33Brix viac než Duranzie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 9.9.2013 18:56

Nazdar rosti dnes som meral posledne plody Topfive mali 33Brix viac než Duranzie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.9.2013 14:54

Několik plodů Topfive jsem snědl, aniž bych z vědeckého hlediska něco získal, protože jsem je snědl předčasně.Držely na stromku podle kalendáře už moc dlouho, a to mě zmátlo.Když pak tři červivé plody spadly, usoudil jsem, že nadešel jejich čas-omyl.Byly sice hodně sladké, ale měly tuhou dužinu, byly nedozralé, a byly velmi málo aromatické.Obral jsem je hlavně abych je měl hezky pohromadě k focení.Bylo třeba taky dávat pozor, aby mi je přede mnou někdo nevyfouk.Takže požitek z přezrálých plodů se nekonal, a budeme muset počkat zase ob rok.Do konzumace takto nezralých plodů se mě v čase Katinky nechtělo,takže vydržely na fotografickém talíři týden.Nekazily se,a krásně sesychaly.Bylo je možno usušit i bez sušičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 13.9.2013 17:18

Takto, pane Rostislavíku, sklízím Domácí švestku, kupodivu letos padá nečervivá.Plody na zemi dostávají svou dávku sluníčka, vosk na nich roztaje.V tomto stádiu je sbírám a po naplnění barelu s kvasem i suším.Letošní rok v úrodě modrého ovoce není špatný, horší je to s jádrovinami, jsou dost červivé.Ale i tady se snažím usušit nebo moštovat co se dá.Zavařuji "na sucho"i sušené Průsvitné letní, kterého je vždy plno.A doufám, že na stromě zdravé ovoce letos obstojí bez "návštěvy" a pár kilo na zimu sklidím.Přiznám se, že "vysoká tráva" je i pro mě letos po zkušenostech jakousi ochranou, která ale spíš odradí spárkatou než pravou škodnou. AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika