Topend



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
22.10.2019 12:16

Měl jsem dva Topendy, teď už jen jeden. Možný je, že to Topendy nejsou. Jak jsem psal, zesládly v pohodě, ale aroma bylo slabší. Nejvíc je zarážející, že rozhodně nevydržely na stromě tak dlouho jako třeba Presenta. Spíš dozrávaly s Hagantou, která má ale jiný tvar plodu a více žlutou dužninu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 22.10.2019 12:16

Měl jsem dva Topendy, teď už jen jeden. Možný je, že to Topendy nejsou. Jak jsem psal, zesládly v pohodě, ale aroma bylo slabší. Nejvíc je zarážející, že rozhodně nevydržely na stromě tak dlouho jako třeba Presenta. Spíš dozrávaly s Hagantou, která má ale jiný tvar plodu a více žlutou dužninu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.120 (?), 23.11.2019 19:23

Ja mam tiez Topend plus, na podpniku St. Julien, minuly rok bola prvy krat uroda, lebo predtym 2 roky zamrzla v kvete. Slivky boli krasne, velke, tie, co dozreli, boli sladke, tesili sme sa, ze este aspon 2 tyzdne budeme mat slivky na jedenie, lebo ich bolo minuly rok celkom dost, ale prisiel dazd a pri stopke praskli a vsetky popadali. Tie slivky, ktore boli tvrdsie a neboli velmi otlcene, som odlozila, aby dozreli, ale uz neboli potom take chutne. Este mame darovanu slivku bez nazvu, ktora je velmi neskora, vydrzala este 2 tyzdne po Topende, nemava vela plodov, ale su vzacne, aj ked nemaju velmi dobru chut, lebo uz ine nie su, minuly rok ako vsetky bola zaplodena neurekom, ale ta chut bola hrozna. Uz som ju chcela zlikvidovat, ale na lekvar som ju pouzila, aj na susenie, ved nemusi byt vsetko take sladke. Tak este dostala milost, kym ostatne nedorastu. Tento rok sme nemali slivky, tak Topend sa neukazal, co je v nom. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 25.11.2019 6:08

"Za tento rok hodnotenie 2-."

u mna to bolo rovnake, prva uroda bez hodnotenia, druha priemer a dalsimi to len klesalo. topend je slivka na pozeranie, nie na jedenie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 15.9.2022 20:56

Nějaký podivný Topend, který opadal už začátkem září, ne? 

Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Topend ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika