Top Gigant



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?)
11.8.2020 21:51

Asi je blbost kritizovat švestku na kterou se těšíte. To nechci. Jen jako možná alternativa mě napadá Hanita, Topstar, Topfive a Toptaste. Toptaste ale zraje později. TOPFIVE byla pro mě švestka roku 2019. cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 166.230 (?), 2.8.2020 16:41
Za jak dlouho ocekavate sklizen top gigantu? Prvni zmodra a az za nejakou dobu dozraje jak nektere cacanky?letos bych mel mit prvni urodu(takze jsem zvedavy) vzdycky jsem mel za to, se jedna o pomerne ranou odrudu chvili po cacanske najbolji (ktera odesla na vecne casy a doufal jsem nahrazeni odrudou top gigant) ale plody jsou zatim zelene a najbolja uz byvavala v tuto sklizena ci aspon v konzumni zralosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 11.8.2020 14:25

Nikdo neodpověděl na Vaši otázku. Dříve bych si myslel, že je to dobrý nápad nahradit Čačanskou najbolju Topgigantem, dokonce jsem si myslel, že by to byla dobrá náhrada i za Tophit, ale Topgigant zmodrá a je kolikrát na pohmat i měkčí, ale když ho utrhnete, tak je stále kyselý. Později zmoučnatí. Takže zase se jedná o to, trefit tu optimální zralost, což je docela nevýhoda u každé takové odrůdy. Naopak třeba Toptaste můžete uthnout dříve, když je poměrně tvrdý, ale i takto relativně podtržený, je už dosti sladký. Přesná odpověď, kdy zraje Topgigant snad jedině podle fotek v tomto vlákně s názvem Top Gigant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.134 (?), 11.8.2020 20:30
Dekuji za zkusenosti s topgigantem pane Petre. Pripada mi ze u polosvestek je uz dnes skoro pravidlo, zmodraji, ale jedle jsou az o nekolik tydnu pozdeji. Zatim jsem jeste plody stale nevyzkousel, ale zda se ze plody docela hnijou pred dozranim (ale treba je to jen spatny rok, nebo hniji i broskve a nektarinky)nastesti mam i top taste.taky jsem mel za to, ze nahrada cacanske najboljy topgigantem bude dobry tah, ale prichazim na to, ze mi stale docela chybi v jijim terminu nejake svestky, popgigant bude pravdepodobne dost pozdejsi. Dnes bych ji nahradil hermanem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 11.8.2020 21:51

Asi je blbost kritizovat švestku na kterou se těšíte. To nechci. Jen jako možná alternativa mě napadá Hanita, Topstar, Topfive a Toptaste. Toptaste ale zraje později. TOPFIVE byla pro mě švestka roku 2019. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.33 (?), 11.8.2020 22:00

Vy máte tak velký sad, že pěstujete snad všechny druhy švestek, meruněk, broskví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 12.8.2020 10:49

To se Vám jenom zdá. Podívejte se, co za odrůdovou skladbu nabízí třeba zahradnictví Spomyšl, to nelze všechno pojmout. Například pan F. má 90 odrůd meruněk, kam já se na něj hrabu, ještě k tomu se starým sortimentem. David jich má možná ještě víc. Ve švestkách zase kraluje pan MV, ten má snad všechno, na co si vzpomenete. Jen v těch broskvoních je to slabota, ty nikoho tak nebaví, aby je sbíral, což je škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika