Slivky jojo - náhle vysychanie



host - 18.62 (?)
13.5.2018 7:04

Slivky sa daju jest cca 4 mesiace v roku.Ak je viac miesta vybral by som odrody ktore postupne dozrievaju.A tiez neviem aku podnoz planujete, aku mate podu, podmienky atd, teraz vsade propaguju a predavaju stromceky na slaborastucich podpnikoch co je pre cast populacie nepestovatelne resp napr jablon na M9 v piescitej pode, alebo tazkej ilivitej nebude prosperovat ale zivorit.Tiez odporucam kupovat od predajcov od ktorych ja a znami mame stromy a su vysokej kvality.Napr Ovocná školka Stape Vajda. Stromy dosli 2metrove.

Zo sliviek odporucam Katinku, Toptaste(ale ten treba striekat proti hubovym chorobam -tak ako marhulu je nachylnejsi-zalezi aj podla lokality kde ste- ale chutovo je vyborny) dobra je Haganta, Opal, Kalypso. prip dalsie neviem kolko mate miesta.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 12.5.2018 8:03, zobrazeno: 10310x
Dobrý... pred mesiacom sme so susedom vysadili na pomedzi naších záhrad malú slivkovu "alej" ale niečo sa začalo diať. 2 stromčeky už skoro na 100% vyschly a 2 su mierne v dezolatnom stave. Neviem o čo tu ide.
Slivka 1
Slivka 1
Slivka 2
Slivka 2
Slivka 3 - slivka 3 a 4 su rovnako zasiahnute tak som foto 4tej nerobil
Slivka 3 - slivka 3 a 4 su rovnako zasiahnute tak som foto 4tej nerobil
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.62 (?), 12.5.2018 9:18

Slivka Jojo je jedna z najhorsich sliviek 90% plodov opadne este pred dozretim je nachylna aj na mnozstvo inych chorob ostatne ak si prejdete diskusiu tu na zahrada.cz je tam kopa nespokojnych pestovatelov ktori nakoniec nemali inu moznost nez vykopat tuto slivku.Neviem preco p.Hricovsky dookola v TV podsuva Jojo, Stanley a spol a nepovie aj druhu stranku tychto sliviek.Podla diskusie este aj v debatachs p.Hricovskym s aozyva mnozstvo nespokojnych pestovatelov kde p.Hricovsky to odporuca riesit iba xy postrekov za sezonu.

Švestka Jojo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 13.5.2018 0:33
Hovoril som to susedovy ale unahlil sa. Dohodli sme sa ze polovicu vysadi on druhu polovicu sliviek ja... kupil ich pre to lebo uz nikde nebolo k dostaniu ine slivky... povedal som ze počkame do jesene no chcel ich mat uz teraz no ok... ake by ste mi vy odporucili slivky? Doma vo dvore mame velky strom slivky neviem o čo sa jedna ale slivka ma okolo 5m je to velky strom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.62 (?), 13.5.2018 7:04

Slivky sa daju jest cca 4 mesiace v roku.Ak je viac miesta vybral by som odrody ktore postupne dozrievaju.A tiez neviem aku podnoz planujete, aku mate podu, podmienky atd, teraz vsade propaguju a predavaju stromceky na slaborastucich podpnikoch co je pre cast populacie nepestovatelne resp napr jablon na M9 v piescitej pode, alebo tazkej ilivitej nebude prosperovat ale zivorit.Tiez odporucam kupovat od predajcov od ktorych ja a znami mame stromy a su vysokej kvality.Napr Ovocná školka Stape Vajda. Stromy dosli 2metrove.

Zo sliviek odporucam Katinku, Toptaste(ale ten treba striekat proti hubovym chorobam -tak ako marhulu je nachylnejsi-zalezi aj podla lokality kde ste- ale chutovo je vyborny) dobra je Haganta, Opal, Kalypso. prip dalsie neviem kolko mate miesta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 13.5.2018 22:43
Podnoz planujem myrobalan... teraz na jar som vysadil čačansku lepoticu na myrobalane ale čo ja viem nejako sa jej nechce rasť uvidíme ako sa rozbehne... predpokladam že všetky z tych menocaných su tolerantne voči šárke... pôdu mame skôr ilovitu sme v nadmorskej vyske 250m.n.m krajny vychod SR.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.62 (?), 14.5.2018 7:13

Ano su tolerantne sarke.Su aj chutovo vyborne slivky ako Hanita, Čačanska rodná a spol ale tam je tolerancia sarke na slabej urovni sice lepsia ako u bystrickej ale na dnesnu dobu to nestaci.Lepotica potrebuje teplo v dobe dozrievania 2-3 tyzdne ak ste v chladnejsej polohe a nebude teple leto chut bude dietna bez cukru, preto sa odporuca do teplejsich poloh.Slivkoviny potrebuju poriadny povysadbovy rez na jar aby sa zakorenili a rozbehli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 234.175 (?), 14.5.2018 10:06
Rez som na lepotici urobil až až razantny ponechal som 3 asi 15cm vyhonky z prdechadzajuceho roka na vonkajši púčik, a strednik. Tak čo sa týka teplot, sme v teplej oblasti v lete su čoraz častejšie aj 35ky no je sucho... ale v tejto extremne sa prejavujucej dobe na počasie môže byť vešiljak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.62 (?), 14.5.2018 14:43

Tak to by mala byt spokojnost s Lepoticou teplo urobi svoje a podpise sa na chuti.Ja tiez predpokladam ze normalne leta asi nebudu alebo nie az tak casto preto sadim vsetko na myrobalane ktory lepsie koreni a vydrzi viac nez st.julien ktory predavaju a propaguju vsade.Podobne u Hrusiek hruska plana, dula u mna nema buducnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.250 (?), 14.5.2018 12:27

Pro mne byly švestky JOJO docela šokem jak vypadaly třetím rokem. Psedomonas syringae je ten pravý důvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika