Semenac blumy z marketu



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?)
9.5.2020 11:48

Risknul bych to. Domnívám se, že ty blumy byly ze sadu stejných stromů, takže by genetika mohla vyjít. Nakonec stromek můžete vždycky přeroubovat. Mám velkou zahradu a mám rád tyto pokusy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 159.39 (?), 9.5.2020 9:06, zobrazeno: 1758x
Chtel bych se zeptat co za odrudy asi japonskych mozna pluotu se prodavaji v marketech?byl tmavy s teckovanim, duzina oranzova - zdalo se mi cutove lesi nez stejne zbarvene ovoce z jinych obchodu, to byl i duvod proc jsem si ho zasadil.. Semenacek ma tmave hnede listy (aspon ty nove) a pusobi docela mrazuveorne - celou zimu si udrzel nektere listy (viz foto) - moravskoslezsky kraj (takze docela chladno) mate nekdo na stromcich “ blum ci plumcotu” taky takto zbarvene listy?
Semenacek
Semenacek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.39 (?), 9.5.2020 9:11
Jeste foto lonskych listu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.117 (?), 9.5.2020 10:44
Nechci vám zkazit náladu ale plody na semenáčku nebudou stejné jako ty z kterych byla pecka. Bude to kříženec různých odrůd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 9.5.2020 11:48

Risknul bych to. Domnívám se, že ty blumy byly ze sadu stejných stromů, takže by genetika mohla vyjít. Nakonec stromek můžete vždycky přeroubovat. Mám velkou zahradu a mám rád tyto pokusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.200 (?), 9.5.2020 12:49

Na 99,9% z toho bude úplně jiná odrůda.Japonské slivoně a jejich kříženci jsou cizosprašné a vstup do plodnosti u semenáčků může trvat 10 let i více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.39 (?), 9.5.2020 13:33
Je to pokus ve kterem vidim, ze jde vic ziskat nez ztratit. Kousek vedle cca 3 metry (coz neni mnoho)mam jeste semenacek merunky, tak jsem pripraven v pripade ze mi nebude chutnat stromek seknout, v pripade, ze bude ok tak jeho rust smerovat smerem od merunky.bude to asi nova odruda -kterou nidko jiny asi nema, takze kdyz to vyjde svym zpusobem raritka-mozna i velmi dobra, predpokladam,a mozna se pletu, ze by mohla byt jak jiz bylo zmineno genove ne uplne mimo (v sadech budou podobne odrudy, mozna s jinou periodou sklizne) tak by z toho nemusel byt nejaky myrobalan :-) nevite nekdo co se prodavaji za odrudy v marketech pod pojmem bluma? (Byla cerna s oranzovou duzinou, velmi intenzivni ovocne cuti (kupuji si je docela casto na ruznych mistech, ale chut v tomto kousku byla jedinecna) pusobilo to na me chuti jako by tam byla citit merunka, ale proc by to tam potom nenapsali, ze je to krizenec ze?mohla to byt i japonska svestka (taky pry byvaji chutove po merunce, ikdyz s ni nemaji nic spolecneho.A hlavne, je to zadara ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 9.5.2020 16:50
V supermarketech prodávají tmavě modré blumy odrůdy Angeleno nebo Black Amber. Jedla jsem ty první a předloni si vysadila stromek ze zahradnictví stejné odrůdy.
Angeleno
Angeleno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika