Sběr švestek



host - 144.38 (?)
22.8.2018 7:09

Dobrý den. Jen napíšu, jak to dělám já. První posbírám napadané plody pod stromem. Na to mám v dřevěné tyčce asi po smetáku zaražené 2 železné asi původně svařovací elektrody. Dokážu napíchnout i 5 plodů naráz a pak jednoduchým pohybem je shrnu do plastového kýble. Protože jsou napíchlé a pouští šťávu, tyto plody pak sypu do plastové přepravky, která má pevné dno i boky. Když je pod stromem čisto, vezmu dvě původně krycí plachty, které se běžně prodávají. Rozměr 6x3 metry. Pečlivě přiložím pod stromem tak, aby zakrývaly půdu. Pak jen stromem zatřepu a výsledek je skvělý. Plachtu vezmu na jednom konci za rohy a švestky sesypu do středu. To samé na druhé straně a pak jen sednu a přebírám. Tyto plody už sypu do klasických zeleninových beden, protože nejsou poškozené propíchnutím. Toto všechno se samosebou výborně dělá ve dvou. Sám jsem dokázal takto nasbírat švestky do dvou kádí o obsahu 120 litrů. Časově dopoledne, ale neměřil jsem to přesně. Jen jak se mi chtělo. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 200.133 (?), 21.8.2018 20:32, zobrazeno: 3161x

Dobrý den, mám možná hloupý dotaz, ale zajímalo by mě, kolik podle vás je schopen člověk posbírat švestek za den - švestky otrepane na zem. Dejme tomu plody průměrné velikostí, průměrná úroda a strom v plne plodnosti. :-) Nikdy jsem to neměřil, jelikož neotřepu všechny plody naráz, ale sbírám postupně ty co spadnou, ale už několikrát jsem si říkal, ze by bylo zajímavé to zkusit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 21.8.2018 21:19

to záleží, k jakému účelu chce švestky použít, když ke konzumaci, tak jednoznačně mnohem méně, než když je bude chtít použít na kvas pro slivoviciwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.133 (?), 21.8.2018 21:36

No myslel jsem samozřejmě na slivovici :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 22.8.2018 7:09

Dobrý den. Jen napíšu, jak to dělám já. První posbírám napadané plody pod stromem. Na to mám v dřevěné tyčce asi po smetáku zaražené 2 železné asi původně svařovací elektrody. Dokážu napíchnout i 5 plodů naráz a pak jednoduchým pohybem je shrnu do plastového kýble. Protože jsou napíchlé a pouští šťávu, tyto plody pak sypu do plastové přepravky, která má pevné dno i boky. Když je pod stromem čisto, vezmu dvě původně krycí plachty, které se běžně prodávají. Rozměr 6x3 metry. Pečlivě přiložím pod stromem tak, aby zakrývaly půdu. Pak jen stromem zatřepu a výsledek je skvělý. Plachtu vezmu na jednom konci za rohy a švestky sesypu do středu. To samé na druhé straně a pak jen sednu a přebírám. Tyto plody už sypu do klasických zeleninových beden, protože nejsou poškozené propíchnutím. Toto všechno se samosebou výborně dělá ve dvou. Sám jsem dokázal takto nasbírat švestky do dvou kádí o obsahu 120 litrů. Časově dopoledne, ale neměřil jsem to přesně. Jen jak se mi chtělo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.6 (?), 22.8.2018 7:34

My dáme pod strom velké plachty (staré závěsy nebo záclony...) a zaklepeme stromem. Pak už stačí jen sesypat do přepravky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika