Procházkova



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
18.8.2022 14:56

To byl příběh ze začátku století, kdy kralovala Čačanská lepotica, Čačanská najbolja a Stanley. V prodeji byla i Gabrovská, Hamanova a Domácí. Například nejprodávanější byla Čačanská najbolja, protože byla největší. Takže lidi by Vám s Topgigantem dneska "utrhali ruce", protože jdou po velikosti plodů jako "slepice po flusu". Tenkrát už měl velkopěstitel zasazené Hanity, byl u vytržení, ale mně tenkrát nějak zvlášť neohromila, až později. Z Hamanovy byl tenkrát zklamán. Zasadil jich desítky a nakonec je všechny přerouboval. Domácí je holt Domácí, nikoho žádnou její náhražkou neoklamete. I ten velkopěstitel má nějaké chuťové buňky, nejenom vidinu zisku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 8:28
Nono je problém pane Petře s tím, že vy to berete všechno jen na konzum. Ale já porovnávám z hlediska nejen konzumu, ale také přípravy povidel, pálenky a v menší míře zavařenin. Takže i Hamanova uplatnění najde a když ještě nebyla chycená šárkou plody byly chutově na úrovni Domácí velkoplodé, která zraje později.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 8:31
Sušení jsem ještě vynechal. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 18.8.2022 14:56

To byl příběh ze začátku století, kdy kralovala Čačanská lepotica, Čačanská najbolja a Stanley. V prodeji byla i Gabrovská, Hamanova a Domácí. Například nejprodávanější byla Čačanská najbolja, protože byla největší. Takže lidi by Vám s Topgigantem dneska "utrhali ruce", protože jdou po velikosti plodů jako "slepice po flusu". Tenkrát už měl velkopěstitel zasazené Hanity, byl u vytržení, ale mně tenkrát nějak zvlášť neohromila, až později. Z Hamanovy byl tenkrát zklamán. Zasadil jich desítky a nakonec je všechny přerouboval. Domácí je holt Domácí, nikoho žádnou její náhražkou neoklamete. I ten velkopěstitel má nějaké chuťové buňky, nejenom vidinu zisku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 15:35

Mně velkopěstitel a školkař tehdy doporučil Hamanovu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 18.8.2022 17:26

Tady na Valaššku je Hamanova první odrůdou na které si opravdu pochutnám.Jako klon Domácí se hodí úplně na všechno (povidla, pečení,kompoty, slivovice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.8.2023 10:23

Pane PP, jak jste na tom s "Procházkovou"? Moje poslední plody jsou již o něco lepší, než ty v minulém roce. Jsou aromatičtější, švestkovitější. Zdá se ale, že mají ještě rezervu. Nebo se možná pletu. Podle atlasu popis opravdu hodně odpovídá Montforské slívě, kterou Bulhaři křížili s Domácí švestkou (Gabrovská). Poznáme to, až rouby pravé Montforské přinesou první plody. Na listech samozřejmě příznaky šarky, jak jinak.   . 

Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Montforská?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 17.8.2023 11:56

Procházkovy jsou zatím jak šutr. Snědli jsme Katinky a ostatní začíná modrat, ale k jídlu to bude tak za deset, čtrnáct dnů. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika