Poraďte tretiu slivku do záhrady



host - 234.79 (?)
12.4.2023 21:50

TOPEND-dá sa dlhšie skladovať. Ale len do teplých oblastí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 40.175 (?), 14.2.2021 14:32

100 lidí 100 chutí, ale že někomu chutná víc Durancie než Švestka domácí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.2.2021 14:51

Samozřejmě, že ne ta Durancie rážená 1. září, aby ji nikdo jiný u frekventované komunikace mimo obec neodcizil... Bohužel sběr a celková sklizen Durancií a Toptastu, to je peklo a nebe... Proto já osobně už jsem od pěstování Durancií a ještě navíc vysokokmenů upustil. Už nemám tolik sil držet v ruce několik metrů dlouhou hůl s hákem... I když vidím jak v okolí staré odrůdy švestek, které ještě zbyly, tak se taky nalomcují... Jinak po rozhovoru s jedním regionálním výrobcem povidel, který za ně sbírá řadu ocenění, jsem se dověděl, že pro výrobu používá nejen Duranie, ale i Toptaste. Ale povidla z Durancií už dělávala babička. Taky si to slibuju, že je udělám, ale nemám zatím vhodnou řičici. Jinak já za sebe už tuto diskusi končím, protože se to stočilo jiným směrem. Takže půdodnímu zadavateli ještě dodám, zasadte Elenu, nebo Hagantu, a když budete mít přebytek, můžete klidně i nakládat kvas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.48 (?), 14.2.2021 16:22
Dakujem vsetkym za odpovede. Asi zasadim bud elenu alebo hagantu. Toptaste, tophit, topend je mozne kupit v obchode - na ochutnavku. Z toho co ste pisali je lepsie kupit myrobalan. Mam katinku na st juliene zasadena na jesen 2016 a este sme z nej nechutnali. Hanitu tiez ale tam bolo aspon vzdy nieco. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.2.2021 19:32

Když už nemáte zájem o nejchutnější Domácí švestky, tak si zajeďte do Klivie BA, máte to kousek, a kupte HARBELLU. Elenu "strčí v kvalitě do kapsy". Nevím, jestli jí tam ještě mají. Nějak se v prodeji neobjevuje. Jen samá Jolina, Joganta a Jofela. Haroma taky není špatná, na rozdíl od Harbelly je ostřejší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.79 (?), 12.4.2023 21:50

TOPEND-dá sa dlhšie skladovať. Ale len do teplých oblastí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika