Otázky pre skúsených záhradkárov



host - 234.65 (?)
18.1.2021 19:46

Zdravím, Lído neprihnojujem a ani nestrihám. Robia mi to ale len Jonatany. Iné odrody mi to nerobia, tie kvitnú a dobre plodia.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 248.223 (?), 17.1.2021 22:49

Přihnojujete? Kompost, Cererit? Kvetení podporuje hnojivo obsahující fosfor (superfosfát). Nevím, jestli neděláte nějakou chybu v řezu. U nás někteří vyholují postranní obrost na větvích a na konci větve to ořežou na "karfiol", takže vlastně odstraní plodonosné paroží, na kterém hlavně strom kvete a pak se diví, že jim roste jen dřevo...           Lída          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.65 (?), 18.1.2021 19:46

Zdravím, Lído neprihnojujem a ani nestrihám. Robia mi to ale len Jonatany. Iné odrody mi to nerobia, tie kvitnú a dobre plodia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 17.1.2021 23:09

A před 5 lety kvetly a plodily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.65 (?), 18.1.2021 19:49

Zdravím 236.1, pred viac ako 5 rokmi mi dobre kvitli aj plodili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.31 (?), 17.1.2023 20:39

Existuje nejaký súvis medzi odolnosťou slivky na šarku ak je tá istá odroda naštepená na rôznych podpníkoch? Napríklad Domáca by bola naštepená na Wavite, St. Juliene, Myrobaláne 29 C, Myrobaláne. Bude na niektorom z týchto podpníkov jej odolnosť na šarku vyššia alebo nemá podpník vplyv na odolnosť slivky na šarku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.1.2023 8:31
Pane 234.31 novinky v sadaření již nesleduju tak pečlivě jako před mnoha lety není mi tedy známá podnož, která se pro množení peckovin běžně používá a je na 100% odolná a šárkou se nenakazí. V jedné tištěné stati jsem se dočetl, že podnož nemá na to jestli se ušlechtilá odrůda nakazí žádný vliv, ale už nevím opravdu ne kde to bylo a je to hodně roků dlouho, třeba jsou nějaké novinky. Já se spíš zajímal, jestli Jojo propujčuje rezistenci i podnoži na které je naštěpovaná a co se stane, když tato podnož tvoří mnoho výmladků z kořenů a ty budou šárkou nakaženy. Nijak jsem nikde nic nevyčetl, jen jeden pán měl dotaz na poradnu pro zahrádkáře, jestli Jojo přiroste na nakaženou podnož. Odkázal ho na výzkumné středisko, pokud mu to nedá v noci spát...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.71 (?), 18.1.2023 12:45

touto problematikou se zabýval Doc. Ing. Jaroslav Polák, DrSc. Před lety jsem byl na jeho přednášce a měl na tuto problemetiku jasný názor. životopis zde.

snad by se dala najít i závěrečná práce na toto téma.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.0 (?), 30.1.2023 21:48

Napadajú piliarky všetky odrody sliviek rovnako alebo je to dané konkrétnou odrodou slivky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 31.1.2023 18:17

Amatéři by mohli taky napsat názor jak u nich.smiley

Pilatka napadá odrůdy různě. Někde je to jen probírka, ale bohužel nerovnoměrná, takže na jedné haluzi je přeplozená a vedle po 1 plodu - Čačanská Lapotica.

Jiné odrůdy Valjevka, přesto že kvete bohatě, nebo i Domácí bez postřiku zlikviduje víc - opět nerovnoměrně. Pak jsou vlny obalečů, dorazí zbytek a nezbyde nic. Proti pilatce stříkám 1x stačí to, švestky přeplodí je pak dostatek i pro obaleče. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 31.1.2023 18:29

Záleží na odrůdě, ale nedá se spoléhat, že když na některou moc nejdou, že pilatky některý rok úrodu nedokážou úplně zničit. Na napadení pilatkou má velký vliv doba kvetení, co kvete v okolí a jaké je počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika