Napadený kmen



host - 84.58 (?) 
11.6.2023 11:00, zobrazeno: 530x

Zdravím, loni jsem musel vykopat renklodu z důvodu napadení kmene. Letos se mi tento problém vytvořil u třech švestek (viz. obrázek), co je to prosím za žrouta, děkuji.

napadený kmen švestky
napadený kmen švestky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 179.2 (?), 14.6.2023 20:21

Mohl by to být obaleč meruňkový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.192 (?), 14.6.2023 22:10

Spíš tipuji drvopleně, ty díry jsou dost velké. Snad pomáhá přímé vstříknutí insekticidu do děr.

Dříve se také používal drát, který se vsunoval do díry tak daleko, až se housenka probodla (jsou dost velké)           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 15.6.2023 7:14

Asi opravdu drvopleň. Konkrétní místo bych léčil následovně-drátěným kartáčem očistil plochu s dírami+okolí a vyhrabal mulč+několik cm půdy, potom odřízl-odsekal kůru s dírami tzv.do živé, nezasažené oblasti, opláchl buď octem, nebo měďnatým postřikem. Po oschnutí natřel přípravkem na hojení ran, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 15.6.2023 7:52
U přestárlých stromů se může stát, že jsou uvnitř zavrtané bílé larvy dost velké a není tojen u švestek, ale třeba i u jasanu a viděl jsem i u jabloně. Dle mého názoru napadá odumřelé dřevo. Jak se ta potvora jmenuje nevím, ale boj s ní bude asi jako s červotočem. Poznáte to když strom po vykácení pořežete na polínka a rozštípete. V posledních letech jsem to viděl u nás hlavně na uschlých jasanech, protože tak staré koráby trneka nebo durancií ke kácaní žádné nemáme. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika