Myrobalán - kdy zaplodí?



Ogar2002 - (33) - 68.117 (?) 
3.9.2023 19:28, zobrazeno: 1121x
Letos na jaře jsem zrušil uschlou švestku (Čač. Lepotica) na myrobalánu. Odumřel pouze roub - podnož zůstala vitální, takže pařez přes léto pěkně obrostl a já se rozhodl to nechat růst, protože mi plané myroše zachutnaly (je to takové chuťové zpestření během čekání na perfektní Hamanovu švestku). Zajímalo by mě, jak dlouho bude trvat než se objeví první plody. Pokud by to mělo trvat třeba 5 let, tak to zlikviduju a nasadím místo toho nějaké ovocné keře.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.26 (?), 6.9.2023 5:37

Zkraťte si čekání tím, že nahoru na terminál naroubujete něco "kulturního" a necháte si dole jednu nebo dvě větve s myrobalány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ogar2002 - (33) - 97.187 (?), 6.9.2023 6:19
To jsem před ochutnáním plodů myrobalánu (v červenci) plánoval. Jenže moje pokusy o roubování se nikdy nepovedly - roub nevyrašil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 6.9.2023 10:59

a chcete být v roubování úspěšný? Napište, co, jak kdy, jste rouboval a posoudíme, co byste měl změnit, ab se vám to příště povedlo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ogar2002 - (33) - 97.187 (?), 6.9.2023 14:38
Určitě chci být úspěšný. Jinak jsem v květnu 2021 zkusil přeroubovat jaderničku (2x roub Citronové zimní a 2x Car Alexander), a loni jsem zkusil ve stejném měsíci (po 15. květnu) přeroubovat Durancii Domácí švestkou. Rouby byly jak u švestky tak u jabloní odebrané v únoru. Rouboval jsem vždy za kůru protože roubovací nůžky se neosvědčily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.26 (?), 6.9.2023 21:25

Jabloně snesou i tak pozdní roubování. U slivoní se mi osvědčilo začínat v únoru (když je někdy hezky, tož i v lednu). Samozřejmě téměř výhradně kopulací (i anglickou) nebo do rozštěpu. S určitými obtížemi to jde i za kůru, ovšem radši později. Když je silná zdravá podložka, srůstá to hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 6.9.2023 22:07

mohu jen potvrdit, co píše pan Efs. Pane Ogare, je na čase, abyste začal zkoušet i jiné druhy roubování, než za kůru. píšete, že myrobalán vám obrazil, tak naberte v prosinci rouby a od února do března můžete začít roubovat kopulací. Źe to neumíte? tak většina z nás to také neuměla, včetně mě. Zpočátku mi to také nešlo. Ale dá se to nacvičit a jednou se to konečně povede. Tady na stránkách se toho o roubování za několik desetiletí probralo mnoho, stačí jen hledat. Pro začátek bych vám doporučil zadat si ve vyhledávači výraz anglická kopulace a ze zobrazených vláken diskuze se vybrat vlákno roubování (Slivoně).Vlákno diskuze má počáteční písmeno malé (r) a začíná datem 1.3.2009. v tom vláknu najdete i snímky jak dělat řez na kopulaci, jak zavazovat páskou, jak ukončit úvazek a spoustu užitečných rad. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 6.9.2023 22:18

Jinak samozřejmě je možné vyhledat i jiná vlákna týkající se roubování slivoní, jen to chce trochu času na hledání. Ale v podstatě všude se dočtete, že oproti roubování kopulací nebo anglickou kopulací, roubování za kůru není příliš vhodné, rouby špatně prorůstají do dřeva podnože, rána podnože se špatně zaceluje. No a samozřejmě je vhodné si to roubování kopulací nacvičit. Aby až pojedete na jaře naostro, abyste už jel bez chyb. Tak držím palce.yes. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika