Mlade slivky po celej zahrade



host - 134.38 (?)
13.7.2012 9:16

Mne sa takéto výmladky začali objavovať po spílení starej slivky. Treba ich odstraňovať skôr, na začiatku sezóny, keď ešte nie sú tak zdrevnatené. Podobný problém mám pod višňou. Raz som skúsil nejaký selektívny herbicíd (myslím, že Bofix), striekal som s tým aj burinu v trávniku. Výmladky vykapali, stromu sa našťastie nič nestalo. Ale teoreticky to asi môže poškodiť aj strom, z ktorého výmladky vyháňajú. Otázne je, čo tým dosiahnete. Uschnuté prúty vám v tráve zostanú a pokiaľ ich ručne neodstránite, budú pri kosení stále prekážať. Stromy vám na ďalší rok vyženú ďalšie nové výmladky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 134.38 (?), 13.7.2012 9:16

Mne sa takéto výmladky začali objavovať po spílení starej slivky. Treba ich odstraňovať skôr, na začiatku sezóny, keď ešte nie sú tak zdrevnatené. Podobný problém mám pod višňou. Raz som skúsil nejaký selektívny herbicíd (myslím, že Bofix), striekal som s tým aj burinu v trávniku. Výmladky vykapali, stromu sa našťastie nič nestalo. Ale teoreticky to asi môže poškodiť aj strom, z ktorého výmladky vyháňajú. Otázne je, čo tým dosiahnete. Uschnuté prúty vám v tráve zostanú a pokiaľ ich ručne neodstránite, budú pri kosení stále prekážať. Stromy vám na ďalší rok vyženú ďalšie nové výmladky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.7.2012 10:24

Podle fotek je zřejmé, že těch výmladků na louce není zase tak mnoho. Osobně bych vzal do ruky krumpáč (a nebo nějakou ostrou těžkou motyku) a obešel bych s ním tu louku. Výmladky je nejlépe odetnout a oddělit od hlavního matečného kořene pod zemí, pod kořenovým krčkem. Bývá to přibližně tak 5 ÷ 10 cm pod povrchem. Tím se zabrání opětovnému rašení ze stejného místa. Po zacvičení stačí jedna - dvě dobře mířené rány a výhon je pryč. Myslím, že za hodinu práce by nebylo co řešit. V minulosti jsem takto likvidoval mnohem vzrostlejší výmladky na nesrovnatelně hustěji zarostlém pozemku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika