Kolovidnaja



Stránky: 1,  2   
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 158.138 (?) 
25.3.2023 20:48, zobrazeno: 1884x
Dobrý den, chtěl bych na malou zahrádku nějakou ryngli, problém je že jsou cizosprašné a nemám místo. Našel jsem odrůdu kolovidnaja, je to nějaký kříženec a údajně roste spíš do výšky než do šířky. Nemáte někdo zkušenost, jestli je to podobné ryngli, a vůbec, jestli chuť za to stojí? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.168 (?), 25.3.2023 21:19

Mám Oulinskou ryngli, je samosprašná, navíc dobrý opylovač a tolerantní k šarce (nemá příznaky). Žlutozelená, chuťově vynikající, plodí (v HK) kolem 10.srpna. Vámi uvedenou neznám.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.168 (?), 25.3.2023 21:26

ps - o té Vaší Fytos píše, že to je kříženec myrobalánu a švestky.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.138 (?), 25.3.2023 22:58
To je dobrý tip, děkuji, vše by bylo super, kdyby... roste bujně, tvoří řidší, vysokou, později široce kulovitou korunu A já potřebuji něco spíš sloupcovitého. Ano je to kříženec myrobalanu a svesky, ale plody vypadají jako bluma, tak jsem se mylně domníval že by mohla být podobné chutí, což bych se rád dozvěděl. Asi nezbyde než ji zkusit, ale na to jaksi nemám čas 😃 Ale díky za tip, mít místo tak je to jasné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.168 (?), 26.3.2023 16:21
Moje stará Oulinská (přes 50 let) měla cca 3,5×3,5×3,5m, ono záleží na řezu. U té Vaší udávají plody 30g, Oulinská má 60-65g. Ale záleží na Vás, jen asi chuť bude trochu do švestkova. Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 26.3.2023 16:33
není mi jasné, proč tazatel chce zrovna tuhle neznámou odrůdu. Já jí neznám a vzhledem k nulovému ohlasu zde asi nebudu jediný.Proč si tazatel nevybere nějakou známou vyzkoušenou chutnou odrůdu na podnoži St. Julien, když chce menší stromek, kterou mu mohou pěstitelé doporučit? Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.3.2023 20:14

když to tedy shrnu, že pan Miloš chce stromek, který nebude příliš velký, tedy podnož St. Julien, rád by sladkou odrůdu renklódy, samosprašnou, předpokládám i alespoň tolerantní k šarce, pak Oullinská, doporučovaná paní Lídou, je asi to pravé, co hledá. Jak jsem hledal, nabízejí ji například Zíbalovi ve Strážnici. Ale pan Miloš se bude muset rozhodnout sám. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.138 (?), 26.3.2023 20:45
Pánové a damo, děkuji za rady, oukinska bude super, já ji navíc nenašel na julienne, ale teď mám od vás tip, tak ještě jednou díky. Švestkovou chuť fakt nechci. Jen pro vysvětlení, zahrádku mám opravdu malou asi 15x10 m, jeden skleník a broskev, třešeň,svesku, jabloň a chci ještě blumu, proto to hledání, fakt udržet strom jako vřeteno do průměrů metr může být velký problém. Milosk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.235 (?), 26.3.2023 21:10
Dobrý den, Oullinská renklóda je fajn, plody má velké, pěkné a chutné. Má ale několik nevýhod. Je to magnet na vosy. Plody hnijí při křivém pohledu a odlučitelnost od pecky je mizerná. O této ryngli se tu na fóru už diskutovalo, stačí hledat. Zkusil jsem vysadit mirabelku z Nancy na žilience. Uvidím, jak se bude chovat, u známých je mirabelka asi nejoblíbenější peckovina, šarku celkem ignoruje, až tak moc nehnije a chuť je skvělá, sladká a aromatická. Jen kdyby ty plody byly větší...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.3.2023 21:41

divné, že ty vosy vždycky přitahuje to nejsladší ovoce.wink Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika