Kde koupit čmeláky na opylení



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?)
5.12.2016 21:51

Dobrý den,

v roce cca 1995, v té době jsem se živil celní deklarací, se u mne v kanceláři objevil pán, který měl v dodávce naloženo 60 tis. čmeláků a 20 tis. vodoměrek z Holandska. Měl problém s vyclením, celkem 8 spedic mu odmítlo vystavit v té době požadované celní podklady.

Já jsem zajásal a i přes větší pracnost jsem mu doklady vystavil, předložil celní správě s úsměvem na rtech a nabídkou, že je půjdeme přepočítat. Týden před tím mi totiž počítali 22 tis.kg mrkve v 1kilových sáčcích. Mrkev se nakonec povedlo spočítat jednoduše, uznali, že na paletě nemůže být podstatně víc, než jedna tuna a palet bylo 22. Na čmeláky a vodoměrky si ovšem netroufli a uvěřili dokladům připojeným k zásilce, zkontrolovali jen odhadem balení.

Od té doby si to šetřím na důchod, a pokud nebudu mít jiné příjmy, budu pěstovat čmeláky, neb je to zřejmě zajímavá výdělečná činnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 218.94 (?), 16.12.2014 12:08

Čmeláky na opylování, které lze u nás volně vypouštět, lze koupit ve Výzkumném ústavu pícninářském v Troubsku u Brna.

Zdraví Vladimír Ptáček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 5.12.2016 16:42

..a slnecne dni sa nedaju nakupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 5.12.2016 21:51

Dobrý den,

v roce cca 1995, v té době jsem se živil celní deklarací, se u mne v kanceláři objevil pán, který měl v dodávce naloženo 60 tis. čmeláků a 20 tis. vodoměrek z Holandska. Měl problém s vyclením, celkem 8 spedic mu odmítlo vystavit v té době požadované celní podklady.

Já jsem zajásal a i přes větší pracnost jsem mu doklady vystavil, předložil celní správě s úsměvem na rtech a nabídkou, že je půjdeme přepočítat. Týden před tím mi totiž počítali 22 tis.kg mrkve v 1kilových sáčcích. Mrkev se nakonec povedlo spočítat jednoduše, uznali, že na paletě nemůže být podstatně víc, než jedna tuna a palet bylo 22. Na čmeláky a vodoměrky si ovšem netroufli a uvěřili dokladům připojeným k zásilce, zkontrolovali jen odhadem balení.

Od té doby si to šetřím na důchod, a pokud nebudu mít jiné příjmy, budu pěstovat čmeláky, neb je to zřejmě zajímavá výdělečná činnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.132 (?), 6.12.2016 7:27

A preco nie aj vodomerky?

Na Slovensku bola jedna kauza podvodu dph, kedy sa obchodovalo s hmyzom: korovcom (obrovske tony, ktore tato planeta nastastie nevidela). Bol to tovar, ako krmivo pre nejake vtaky. Korovec neexistoval, ale biznis prekvital.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika