Chrobák požiera slivky



host - 82.69 (?)
11.7.2023 12:21

sa všetci neposerte s tou ekologiou. Ja napr. strikam proti voškam preventivne s karate hned po vyraseni novych listov, aj ked tam este vosky nie su, a vdaka postreku ani nebudu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 185.218 (?), 24.5.2023 19:41, zobrazeno: 1230x

Na všetkých mladých stormoch sliviek mám tohto chrobáka. Doteraz som to u nás nevidel, čo to je? Stromy som už ošetril postrekom, ale zaujíma ma čo je to za druh.

Chrobák na slivek
Chrobák na slivek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 24.5.2023 22:53

asi nějaký druh zlatohlávka, ten ale listy neožírá. To dělá listokaz zahradní, vypadá jako zmenšenina chrousta. Na druhé straně mě překvapuje, jak chcete všechno řešit chemií. Rád bych vám sdělil, že běžný žír listů slivoní prakticky nemá vliv na vývoj stromů a úrodu. Proto i postřik insekticidem proti broukům způsobujícím žír je v podstatě zbytečný a jen zatěžuje životní prostředí. Něco jiného je například ošetření proti mšicím, neboť ty přenášejí virus šarky. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.69 (?), 11.7.2023 12:21

sa všetci neposerte s tou ekologiou. Ja napr. strikam proti voškam preventivne s karate hned po vyraseni novych listov, aj ked tam este vosky nie su, a vdaka postreku ani nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.36 (?), 11.7.2023 21:58

Srříkat preventivně proti mšicím je nesmysl!      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 11.7.2023 23:31
To že tam ty mšice nevidíte ještě neznanená že tam nejsou. Já mám třeba letos dost silně mšicí zasažených pár stromů, pak jsou takové, kde to zatím ještě není žádná hrůza, a na některých není zatím vidět nic. Ale aktuálně jsem začal stříkat a to všechny bez rozdílu, i když třeba v řadě dva vedle sebe rostoucí a jeden je napaden silně a vedle se zdá být zatím klid. Bohužel mám strašně moc mravenců a ti se o šíření starají a na nekterých již letos dobře ošetřených mladých stromečkách je mšice znovu. Ale jinak souhlasím s tím, že postřik proti přezimujícím škůdcům je dobré udělat. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.36 (?), 11.7.2023 22:10

Na toho zlatohlávka je to ale moc malé, to bývá dost velký brouk...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.36 (?), 11.7.2023 23:35

Teď jsem ještě koukala na internet - možná spíš by to mohla být některá z mandelinek (nádherná, proměnlivá, modravá), ty by udávanou velikostí 5-6mm odpovídaly a listy žerou. U zlatohlávka je podle druhu udávána velikost 14-32mm a to brouk na fotce zdaleka nedosahuje (ten sice nežere listy, ale pro změnu vykusuje plody třeba meruněk, nejraději z každého ochutná kousek).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 11.7.2023 23:47
Už si to přesně nepamatuju, ale něco podovného nám kdysi ožíralo listy na česneku. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.36 (?), 11.7.2023 23:55

To asi spíš chřestovníček wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika