Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na obrázcích od pana Milana Fialy a pana Mikeše 13 je pěkné ovoce žlutoplodých slivoní. Jsem rád za tyto obrázky. Je to pro mě osvěta. Ale určitě to není ovoce, kterému se před cca 50 lety na JZ Moravě (JZ okresu Třebíč a J okresu Jihlava) říkalo špendlík a které rostlo „všude“. Později jsem „zjistil“, že byly i špendlíky červené (viděl jsem) i zelené (neviděl).
Jenom ve svém současném okolí (nejbližší vesnice), znám tři různé, nepříbuzné (různé zdroje, různé stáří), žlutoplodé slivoně (švestky). Například: starý strom žlutoplodé švestky u kostela zde 48.8897664N, 15.7345917E. A dále ještě příklad: prodejce, prodejstromku.cz, uvádí hmotnost jejich špendlíku žlutého až 100 g! Z toho usuzuji, že různých žlutoplodých slivoní, pro které se dnes používá společný název „Špendlík žlutý“, je v rámci ČR celá řada.
Můj příspěvek se netýká myrobalánu. JG

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika