Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Bydlíme 650m n.m. v horní části dlouhého svahu. Naše stromy mají "pěkný výhled" na Z Krkonoše. Východní expozice, jílovitá půda se skeletem na pokrývačské břidlici. Se švestkou Jojo mám poměrně dobré zkušenosti. Strom je starý asi 12 let. Plodí pravidelně. Úroda je většinou dobrá. Zatím jednou zmrzly květy. Vloni byl strom díky trvajícím suchým létům silně napadený mšicemi. Dozrávají u nás většinou dobře i přes krátkou vegetační dobu. Nectností je hojnější výskyt "dvojšvestek". Péči má minimální. V podstatě jenom občasná zálivka v největších přísušcích. Postřiky žádné. Průběžně odstraňuji plody napadené moniliozou, kterých nebývá mnoho. Máme ještě rannou pološvestku mě neznámé odrůdy ještě "po němcích". Je to starý a již churavý strom. Rodí poměrně dobře ale méně pravidelně než jojo. Při vypeckování zůstává malý kousek dužiny na pecce. Pozorováním výsadeb u sousedů mám ověřeno, že pozdnější odrůdy švestek ve vyšších polohách často nedozrávají (zmrznou nezralé na stromech).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika