Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U mě letos zatím největší symtomy šarky, listy jsou jasné, ale víc než jindy jsou i na plodech, jakkoliv velká část plodů je stále OK. Letos mi po chutové stránce nepřijdou až tak úžasné jako loni, ale při srovnání s vedle stojícím Stanley je to stále jiná liga. Bohužel se obávám že ty symtomy šarky budou stáloe výraznější a že chutová kvalita plodů půjde dolů, že zmizí ta úžasná stavnatost i buket... Mám stále častěji dojem že šarka ovlivnuje i ty tzv. toleranty více než se běžně píše a sice v chuti a konzistenci dužniny. Je zkátka méně štavnatá a více blátivá. Možná jsme už zapomněli jak chutná nenapadená slíva.. Stále více ocenuju staré klasiky a držáky jako Mirabelka nancyská, nebo Wangenheimova, současnému až zbožnování nových jakože pravých švestek nerozumím a očekávám dost velké zklamání majitelů v dalších letech... Musíme si uvědomit že nic z nich se vlastnostmi ani neblíží původní Domácí švestce..

           Ing. Fidla

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika