Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Taky myrobalány za kvalitní surovinu rozhodně nepovažuji. Nemají prakticky žádnou dobrou vlastnost. Jen tu, že jsou v některých místech volně nasbíratelné.
*
Vlastně jsem jen reagoval na dotaz p. xxx.xxx.144.32 - 80% špendlíků a zbytek nějaký peckovinový mix.
Taky to tak občas praktikuji, že do 220l soudku švestek přidám 2-3 kyblíky rynglot, myrobalánů a kdysi, pokud jich bylo málo na samostatný kvas i Nancynských. A žádné zhoršení kvality jsem nezaznamenal.
*
A jak jsem tady psal, že nejdůležitější je kvalita vstupní suroviny, tak to je taky dlouholetá zkušenost. Před cca 30lety po vykácení Domácích a výsadbě Č. Lepotic, Nalbolji, Hamanových, podobně v té době dostupných slivoní a nejrůznějších svépomocně vypěstovaných švestek se s kvalitou těch nejlepších komerčně vyráběných slivovic nemůžu rovnat i kdybych se na hlavu stavěl...
(Tím samozřejmě nemyslím, i když jsem patriot, Jelínka apod...)
A nepomůže mi ani to, že jako HG "můžu používat"  postupy o kterých o se jim může jen zdát...
*
Srovnání s tím řepkovým medem mi přijde hodně trefné. Co s ním kdysi dělal můj děd přesně nevím, ale určitě nikdy nešel z domu. Vím to od zákazníků které jsem po něm zdědil. Já jsem řepkový med vytáčel asi jen 2x a nepoužil jsem ho ani na medovinu - medové víno. Nechtěl jsem si zkazit pověst svou a hlavně dědečkovou.
"Naštěstí" pak družstevníkům napadl řepkové pole nějaký nebezpečný škůdce, neměli ho pojištěné - málem kvůli tomu zkrachovali a od té doby se už naštěstí to žluté sfinstfo v mém okolí nepěstuje"

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika