Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Šárku nehostí jen slivoně, ale i ostatní peckoviny a také byliny. Psát tedy, že pokud by se vysazovalo pouze jojo tak se šárky zbavíme není pravdou. Pokud celkově zhodnotím pěstování u drobných pěstitelů tak meruňky v každém případě a už i slivoně začínám považovat za prodělečnou záležitost a to hlavně kvůli stále vyšším nákladům na chemii a odúmírání ještě před vstupem a nebo na začátku plodnosti. Počasí raději nepočítám... Ano, pokud se člověk stará tak ovoce je, ale ty tam jsou doby, kdy se vysadil strom a s mírným řezem a bez chemie plodil desítky kg ovoce mnoho let. Ještě zkusím tu aprimiru, už jsem si u známých zajistil odběr přímo ve Fytosu v Plzni. Původně jsem ji chtěl jen na myrobalánu, ale po tom co jsem teď měl možnost vidět sad na wangenheimově (hanita, haganta, jojo) tak musím říct, že na této podnoži ty stromy rostou velice pěkně až bych to ani nečekal. Stačí jen zvládnout agrotechniku a opravdu to jde i na půdě srovnatelné s mými podmínkami. Opravdu jsem žasl jak to má pěstitel vychytané a přesvědčil mě o tom, že bude mít na jednotku plochy větší výnos než na myrobalánu v klasickém sponu. Tak ty cenné rady teď uplatním u těch několika mých stromů na wangenheimově, abych už si na ně nemusel převážně jen stěžovat. Jo člověk se učí pořád... Zelená renkloda je na šárku citlivá, sice to na ni není poznat podle těch klasických příznaků, ale stromy napadené šárkou míň plodí a dokonce odumírají a je citlivější na mráz a když se k tomu přidají monilie tak konec...
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika