Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moje zkušenosti s Tophitem jsou obdobné. U prvních plodů jsem měl radost ze zajímavé alternativní chuti této odrůdy, ale po dalších dvou úrodách moje nadšení jaksi opadlo, ať už bylo plodů méně nebo více. Po příspěvku pana Vlastimila o staré švestce, se mi trochu zastesklo po takových starých švestkách, které byly prakticky každý rok stejně dobré a napsal jsem o topech, že mě zklamaly, načež se ozval pan Vysloužil, že u těchto odrůd nejde o chuť, ale o odolnost vůči šárce. Po Tophitu mě zklamal i Toptaste, což docela dobře nechápu, když například pan Vysloužil tvrdí, že by z Německa nikdy nepustili odrůdu, jejíž dužnina je takto neodlučitelná od pecky. Řekl bych, dobře, mám možná úplně jinou odrůdu, ale stejnou zkušenost popsal u Toptaste i pan Boštička. Neříkám, že se těmto odrůdám budu vyhýbat, to rozhodně ne, zkouším Topgigant, Topstar a mám např. i Topper, který možná ale žádný Topper není, protože v publikaci Pěstujeme slivoně má na fotografii jiný tvar plodu. Mám podezření na záměnu s Valjevkou, ale stoprocentně to tvrdit nemůžu. Co ale říct můžu je to, že daleko více vkládám naděje například do polského klonu Domácí švestky s názvem Tolar, než do těchto německých topů, ale všechno může být jinak, tak už to v životě chodí.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika