Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

A čerešňové kôstky, ktoré som stratifikoval v chladničke tých cca 110-115 dní od 7/2018 a vyklíčili mi už niekedy v 11/2018 (ako som to spomínal v minuloročných príspevkoch) - to bol potom celkom boj udržať ich pri živote celú zimu v bytových podmienkach až do polky 4/2019 keď šli na záhon. Niektoré vyzerali v tom 4/2019 už dosť zle, objavovali sa postupne červené fľaky na listoch (nedostatok P alebo niečoho iného?), potom prišlo na rad zasychanie koncov listov (nadbytok vlhkosti zo zálievky?!?). Skúšal som všeličo, ale postupný úpadok bol evidentný a nešlo ho zastaviť. Rastliny začali postupne chradnúť. U niektorých napr. začali postupne vädnúť listy, doplnkové hnojenie nepomáhalo - už som nevedel čo s nimi. Vravel som si, že jediná možná záchrana bude dostať ich čo najskôr von do záhrady a tam sa to hádam samo nejak spraví. Cez zimu z 10 ks 2 ks zahynuli, 8 ks šlo na záhon. Ako na potvoru, po vysadení na záhon prišli ešte nejaké jarné mrazíky v 4 a 5/2019, takže to bola ďalšia rana... ale čuduj sa svete, nakoniec sa dali na záhone dokopy a prežili. Ale také 2 mesiace na záhone im trvalo, kým sa "prebrali" k rastu. Z tých 8 ks semenáčov je teraz po sezóne životaschopných tak 5 ks -  zväčša sú vysoké cca 40 cm, najlepšie rastúci kus má asi 60 cm, ďalšie 3 ks prirástli tak 10 cm - nič moc, tie sú asi na vyhodenie. Keď pán Mimmo písal, že pri dobrých podmienkach ich budem môcť v lete 2019 očkovať, tak to sa bohužiaľ nepodarilo. Kmieniky sú aj u tých najlepších zatiaľ dosť tenké, odhadujem priemer tak 5-6 mm, ale asi dobrá správa je, že výhonky už nie sú také "bylinné" ako boli v byte, ale sú na pohľad viac zdrevnatelé a ani listy už potom neboli také papierovo krehké, tie už rastliny dávno zhodili a novonasadené listy boli už pevnejšie a také viac kožovité, také aké majú byť. Takže nakoniec veľká časť tohtoročnej sezóny sa "minula" na nejaké zastabilizovanie semenáčov na záhrade. Očkovať očkom višne Morellenfeuer budem asi môcť v lete 2020, v novej sezóne už očakávam bujný rast semenáčov. Takže keď to tak čítam s tou mandľou - udržať mandľu pri živote cez celú zimu tiež nemusí byť úplne jednoduchá úloha. Igor 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika