Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Urobil som pokus - stratifikáciu kôstok čerešne. Dňa 9.7.2018 som založil do chladničky na stratifikáciu celkom 17 kôstok čerešne vtáčnice. Vedierko č. 1 (od jogurtu), s otvormi na dne pre odtok vody - 9 ks kôstok, vedierko č. 2, tiež s otvormi - 5 ks kôstok, 1 veľký téglik od jogurtu s otvormi na dne - 3 ks kôstok čerešne. Kôstky som dal do navlhčeného rašelinového substrátu - "substrát pre izbové rastliny s hnojivom" do hĺbky asi 2x priemer kôstky. Udržiaval som substráty vlhké, nie príliš mokré. V chladničke pri 5 °C som vedierka a kelímok držal v šuplíku na zeleninu, nezakryté, občas som povrch substrátu jemne prehrabol prstami, keď začal na povrchu "vymŕzať". Presne po 15 týždňoch (tak to vyšlo, nebol to cieľ) dňa 22.10.2018 som vybral najprv téglik s 3 kostkami a dal ho na okno. Dnes, 31.10.2018 som opatrne rozhrnul substrát a 2 z 3 kôstok sú už naklíčené, klíček je dlhý tak akurát, možno 0,3-0,5 cm? Vedierka od jogurtov som pôvodne chcel nechať ešte dlhšie v chladničke, aby som si urobil pokus aká je optimálna doba stratifikácie, keby náhodou 15 týždňov nestačilo... ale keďže to stačilo vedierka už sú tiež vonku. Jednu extra várku kôstok (3 ks) som si nechal aj na jesennú stratifikáciu, tie som založil v tégliku od jogurtu do chladničky 11.10.2018...tak ak budem uvažovať tých 15 týdňov chladničke čo sa mi teraz osvedčilo, tak 24.1.2019 by som ich mohol vytiahnuť. Možno by stačilo aj menej ako 15 týždňov v chladničke, ktovie?!? Uvidím ešte či vyklíčia kôstky vo vedierkach a aká bude úmrtnosť cez zimu. Igor

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika