Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Domáca slivka je istota každoročnej úrody aj v menej teplých rokoch aspoň u nás to tak je
Ano, bývalo tomu tak. Dnes je Domácí švestka téměř jistota napadení plodů šarkou. Pravda, v některých letech je tlak malý a plody dobré. Já to ale neriskuju a hledám tolerantní odrůdy.
*
Omlouvám se, že je to od tématu Presenta", ale reagovat musím.
Když slyším nebo čtu o Domácí švestce tak se mi zježí veškerá srst na těle.
Likvidoval jsem kdysi dost velký sad z nich. Silně napadený a až po zralé úvaze, dlouho jsem jim dával šanci a doufal...
A pak při obnově sadu jsem se nechal zlákat, výběr tehdy moc velký nebyl, údajně částečně rezistentními odrůdami typu Hamanova apod., nebo jsem si vypěstoval něco od známých které tehdy vypadalo celkem nadějně.
Zbytečná práce a hlavně ztracený čas. Asi záleží na místních podmínkách, ale u mně už co jen trochu "smrdí" šarkou do sadu nesmí!
I když místa je dost.
Na zahrádce se možná něco občas jedlého z Domácí urodí nebo vybere, ale v produkčním sadu...?
*
Celkem nedávno jsem v nějaké euforii nebo nákupní horečce když jsem už dlouho nic nevysadil, koupil m.j. nějaké polské Tolary apod. A jak jsem zjistil o co jde, vysadil jsem je hodně daleko od sadu. Na mez k lesu...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika