Vosy na dubu



host - 151.3 (?)
16.7.2010 15:45

Otázka je, proč okolo toho dubu létají. Jsou totiž taky docela významným hmyzím predátorem, takže je možné, že Vám na tom dubu redukují nějaké savé či žravé škůdce. Abyste pak nemusel(a) zachaňovat dub Vy sám(sama). Jinak vosy se chytají do láhve s trochou piva. LS

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
filve - (12) - 129.10 (?), 15.7.2010 10:26, zobrazeno: 3247x

Zdravim vsechny,

nemate nekdo tip, jak se zbavit vos, ktere den co den obletuji cca dvoumetrovy dub letni? Jinych stromu si nevsimaji, stale lezou po listech (coz by me tak netrapilo), ale hlavne pohyb kolem stromku je pak nebezpecny. Nechce se mi na listy strikat nejakou chemii, zkousel jsem pod strom postavit PETku s cukrovou vodou, ale chytla se jen jedna ostatni si vesele poletuji po listech.

Podotykam, ze netusim, odkud letaji, kdybych nasel hnizdo, bylo by vyreseno

Diky vsem! F.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.3 (?), 16.7.2010 15:45

Otázka je, proč okolo toho dubu létají. Jsou totiž taky docela významným hmyzím predátorem, takže je možné, že Vám na tom dubu redukují nějaké savé či žravé škůdce. Abyste pak nemusel(a) zachaňovat dub Vy sám(sama). Jinak vosy se chytají do láhve s trochou piva. LS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
filve - (12) - 43.2 (?), 19.7.2010 18:06

Presne, ta otazka me taky trapi, nedavno jsem odthrnul jeden list, po kterem vosy lezly a byl cely prusvitny, jen nevim, jestli zlikvidovany od vos nebo prave jineho skudce...

Kazdopadne diky za tip s pivem, uz jsem to vyzkousel a celkem to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika