svilušky pod kůží?



host - 165.99 (?)
25.2.2012 15:27

Blechy to nejsou, ty znám. Svrab jsem si našla, tomu to neodpovídá. Štěnice koušou v noci, nám přibývají kousance i přes den. Ten malinkatý tvoreček, kterého občas chytíme, leze dost rychle, něco jako malé klíště, ale o dost menší a barva světlejší. Z pupínků lze vymáčknout tuhou část, něco jako při akné, světlá barva s tmavším bodem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 165.99 (?), 25.2.2012 15:27

Blechy to nejsou, ty znám. Svrab jsem si našla, tomu to neodpovídá. Štěnice koušou v noci, nám přibývají kousance i přes den. Ten malinkatý tvoreček, kterého občas chytíme, leze dost rychle, něco jako malé klíště, ale o dost menší a barva světlejší. Z pupínků lze vymáčknout tuhou část, něco jako při akné, světlá barva s tmavším bodem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 25.2.2012 19:14

A nemohly by to být všenky nebo čmelíci (pes, pták)?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.99 (?), 25.2.2012 19:30

Všenky prý na člověka nejdou a čmelík je o dost větší, tento brouček je okolo 0,3 mm velký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 25.2.2012 21:12

Pak asi nezbyde, než zajít na kožní. Nakonec by to nemusely být vůbec paraziti, třeba je to alergie nebo infekce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 25.2.2012 22:35

Zkuste kouknout na dravčík psí nebo kočičí. Jde prý i na člověka a vyvolává stejné reakce jak popisujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.4 (?), 6.7.2015 15:35

Dost jsem se z tech prispevku naucila ale nejvic mi pomaha kdyz jdu na zahradu se pravidelne potrit hustsim extraktem z maty ruce nohy i castecne bricho a postipana nejsem vubec. Navic to pekne voni. Nejdriv jsem to delala kolem 7 hod vecer kuli komarum ale zabralo to i na svilusky.. zkuste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.11 (?), 31.8.2012 19:27

Tohle nejspíš nebude pravda. Dá se dočíst nejen na strankách DDD firem, že se nachytají na oblečení a dají se tak přenést do domu. Nevím tedy na kolik jsou tam, bez čerstvých posil, schopny dlouho přežívat, ale minimálně tam kde je to jasně zavlečené z přilehlé zahrady apod. je nutno vystříkat čalounění apod, oblečení vyprat atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.24 (?), 16.3.2012 21:34

Měli jsme teď úplně stejný problém. Na kožním nám neporadili, ale s pomocí knížek, pozorování okolí terárií a pomocí mikroskopu jsme zjistili, že jsou to pískomilí roztoči (je jich více druhů, ale to není tak podstatné). U veterináře jsme koupili přípravek na ošetření pískomilů, ještě pár dní nás to kousalo, ale teď už snad vyhynuli. Alespoň doufámsmiley.

Zdraví Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.33 (?), 12.5.2014 22:30

Dobrý den,

vyřešila jste nakonec svůj problém? Máme doma úplně stejný a podezření je u pískomilů. Chytili jsme na nich sametky, a to tedy i v květnu, jelikož sestra pracuje ve vědě, tak jsme si danou potvoru prohlédli..odpovída sametce, je to podle Vás možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.4 (?), 20.9.2015 9:04

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno splést si poštípání od svilušky (sametky) se štípanci od štěnice nebo blechy? Přestěhovala jsem se do domku se zahradou a asi tři týdny po stěhování jsem začala být poštípaná. Nejdřív málo, pak opravdu hodně, ale hodně. Nateklé lívance kolem středu těla, horní část stehen, dolní část břicha, zadek. Strašný velký pupeny. Jak postupně odcházejí, zbývají mi modřiny. A uprostřed je vidět místo vpichu, někdy dva vedle sebe, jak od hada. Doktorka to viděla v počáteční fázi, kdy ty pupeny nebyly tak veliké, hádala blechu, štěnici nebo svilušku. Začali jsem s blechou, mám tři kočky, mysleli jsme, že to někde chytli ony, i když ven nechodí. Jen jednou jsem je vzala vyvenčit na zahradu. Když už jí máme... Po dvou týdnech jsem zavolala deratizátora. Štípance neustaly a po zavolání na kožní, že mi ty štípance natékají a tvrdnou mi paní doktorka řekla, že to musí být něco většího, od blechy to netvrdne. Zpanikařila jsem, koukla na net na štípance od štěnice a hnala sem deratizátora, aby mi to tu vystříkal od štěnic. Nic tu nenašel. My nic nenašly. Poštípaná jsem jen já, přitom v pokoji vedle bydlí kamarád, který má všehovšudy dva štípance. |Ale je silný kuřák.Poštípaná jsem jen já a jedna kočka. Včera mi to deratizátor vystříkal. I když je účinnost až po týdnu, nečekala bych, že budu zase tak strašně poštípaná, když pár dnů předtím už to bylo na stesitelné úrovni. Napadlo mě přečíst si něco o těch sviluškách. Proto by mě zajímalo, jestli se ty štípance dají zaměnit. Vysvětlilo by to, proč jsem poštípaná jen já a proč víc dneska, protože já byla celé odpoledne včera na zahradě a hrabala se v zaplevelených záhonech. A měla jsem tam sebou kočku. Ta se zatím nedrbe, ale má od veterináře něco kápnuto za krkem, tak sned ani nebude.Už mě to trápí asi čtyři týdny, jsem z toho na prášky, utratila jsem za to spousty peněz a žere mě to dál. Chodím spát celá oblečená, a stejně mě to štípe přes oblečení. Zkusím Alpu, kdyby to třeba byla ta sviluška. Ale docela na ty moje štípance pomáhá i Octanový krém, obsahuje trochu octa, také je po něm lehounce cítit a aspoň na chvíli tlumí to strašný svědění. Díky předem za případné odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika