Sviluška či co?



host - 133.210 (?)
9.5.2011 21:14
Nechci zakládat nové téma.Na k.b. mi zasychají listy i celé větvičky. Můžete poradit co to je a co dělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Reeni - (9) - 69.43 (?), 7.6.2010 20:28, zobrazeno: 12292x

Něco mi napadlo všechny ovocné keře (rybíz, borůvka kanadská, borůvka kamčatská, angrešt). Kamčatskou borůvku to zlikvidovalo už úplně. Odhaduji, že by to mohla být sviluška, ale jistotu nemám. Dokázal by mi někdo poradit. A také jak škůdce případně zlikvidovat. Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.128 (?), 8.6.2010 10:21

To mi opravdu nikdo neporadí? Já samozřejmě vím, že to mohu postříkat. Doma mám omite, ale problém je, že teď v době květu a zrání plodu to nejde. Existuje něco jiného nebo nějaká alternativní metoda? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 8.6.2010 10:42

Většina druhů svilušek (až na chmelovou a svil.žlutou)jsou červené barvy a čepel listu se vyklene na lícní stranu.Na prvním snímku to vypadá na vylíhnuté pavouky,(teď se právě dávají do pohybu).Jinak vyzkoušejte odvar kopřiv nebo česneku.Hmyz odpuzuje také výluh vratiče.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.119 (?), 9.6.2010 10:26

To teda znamená, že i nějací pavoučci mohou zlikvidovat celou rostlinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 9.6.2010 10:43

sviluška dokáže porost bezpečně zdecimovat, jakmile se objevují už ty pavučinky tak bývá na záchranu dost pozdě, resp. aspoň ce so úrody týče, u takových jednoletých plodin ála okurka či paprika to je vlastně likvidace rostliny navždy

postřik 2x v rozmezí 7-10 dnů, hlavně na nic nečekejte nebo už s tím neuděláte nic!

Omite, Talstar, atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reeni - (9) - 76.119 (?), 9.6.2010 10:48

Ale je to opravdu teda sviluška? Někdo tu psal, že jsou to nějací pavouci. Ale o pavoucích jsem si myslela, že to škůdci nejsou. Nic jiného na rostlině kromě těch pavučin, pavoučků a mrtvýho hmyzu nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.6.2010 11:14

Správně. Na fotografii vlevo nejsou žádné svilušky, ale jacísi miniaturní pavoučci a z fotografie vpravo se dá jen velmi obtížně rozpoznat, zda je rostlina napadena sviluškami. Ten pavučinový povlak tomu sice napovídá, ale další jednoznačné indicie chybí. Chtělo by to ještě další kvalitní fotky napadených částí rostlin. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reeni - (9) - 76.119 (?), 9.6.2010 13:07

Tak zde jsou. A ještě jsem si všimla, že na rostlinách lezou i mravenci.

Chjooo

angrešt
angrešt
rybíz
rybíz
kamčatská borůvka
kamčatská borůvka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.210 (?), 9.5.2011 21:14
Nechci zakládat nové téma.Na k.b. mi zasychají listy i celé větvičky. Můžete poradit co to je a co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika