sršni



host - 4.125 (?)
16.7.2006 10:10

Na internetu si najděte obdorné firmy, které se zabývají likvidací tohoto nebezpečného hmyzu. Pokud Vás ale sršni ohrožují, tak jsou povinni je zlikvidovat hasiči. Tento druh výjezdu hasičů se nazývá technický zásah.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host, 9.8.2004 20:32, zobrazeno: 57726x
Sršni mi létají nebezpečně kolem chaty a části zahrady,kde máme venkovní stůl-odhadem je jich tak do deseti kusů.Chovají se tak nějak zvědavě,jako by nás pozorovali,ale k útoku zatím nedošlo.Mám vizi je nalákat do pasti na jejich pochoutku a postupně je vychytat.Poraďte jak na ně.Olda.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 11.8.2004 7:51
Se sršni bych si nezahrával, nejlépe je zjistit kde mají hnízdo
a zavolat hasiče, nebo odborníka. Pochytat pár kusů nemá cenu,
přiletí další.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
volodek - (4), 16.8.2004 22:06
Pet láhev s troškou piva(cca 4cm), popřípadě přidat trochu cukru a pověsit mírně zešikma na strom, tam kde nejvíc lítají, ovšem nejideálnější je si je nevšímat, jenom dávat pozor, aby jste ho nechytili do ruky, například s ovocem. Letos měli dobrý rok, ale agresivní nejsou, když se nedostanete příliš blízko k hnízdu, chce to zachovat klid, což je někdy velmi těžké. Dokážu to pochopit, například moje manželka má panický strach jenom když je slyší a to je po klidu - to pivo tak po 3 dnech vyměnit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.248 (?), 15.7.2006 23:41
Nastěhovali se nám pod střechu na chatě, či spíš do ní. Večer mají snahu lítat za světlem do chaty. Hrůza! Musíme mít zavřená okna, mlátí do nich jak vzteklí.Děs. Hasiči na to dlabou... SOS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.125 (?), 16.7.2006 10:10

Na internetu si najděte obdorné firmy, které se zabývají likvidací tohoto nebezpečného hmyzu. Pokud Vás ale sršni ohrožují, tak jsou povinni je zlikvidovat hasiči. Tento druh výjezdu hasičů se nazývá technický zásah.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.150 (?), 17.8.2006 14:18
Hasiči nepřijedou, je nutno si najít firmu (na internetu), hubí je spolehlivě postřikem, už jsme to vyzkoušeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.167 (?), 19.8.2006 9:18
Co stojí taková likvidace sršní?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.33 (?), 6.9.2007 16:12
Teď jsem se dozvěděl, že mám na baráku sršně, pražští hasiči za to prý chtějí 16 000,- kč!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.3 (?), 10.8.2006 18:50

Ten samý problém -tma+světlo v oknech= bušení.   Zkusil jsem zhasnout a pověsit do dvora elektrický lapač hmyzu. Je to na 220V -je tam hustý elektrický ohradník kolem 25W žárovky. Tak 10minut jsem z toho měl srandu :-)

                       -pak mě vyletěl hlavní jistič!! :-(

 Ale podotýkám že jsme ho tak 5 let nepoužívali a možná je chyba v něm.  Jestli jo tak by to mohlo fungovat.  Nechám ho prověřit a dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.130 (?), 24.9.2006 10:40
Taky máme sršní hnízho na chalupě asi 4 metry vysoko ve štítě a je velké cca 1 metr. Je jich několik set a už začínáme mít strach. Každý den je pozorujem a v současné době zvýšily aktivitu kolem hnízda. Nevíte kdy se rojí? Chteli jsme je zlikvidovat v zimě za hluboko mínusových teplot, ale svým počtem předčili naše očekávání. Máme malé dítě a strach stoupá. Bojím se, že vystříkat jentak nepůjdou, ve dne hlídá hnízdo několik desítek sršnů a ani v noci není klid. Někteří jsou velcí až 5 cm. Říkáme jim letadla. Co poradíte nám?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika