Škůdci na oleandru



host - 135.85 (?)
27.5.2011 15:32

Dobrý den, také mi stejné potvůrky skoro zničily letilý oleandr. Myslím si, že to jsou svilušky (dělají takové pavučinky v paždí listů). Nechtěla jsem žádné jedy, tak jsem nejdříve stříkala rozvarem z jádrového mýdla. To pomohlo z nejhoršího. S časovým odstupem jsem stříkala ibišek Pirimorem proti mšicím, tak jsem přibrala i oleandr a zatím se zdá, že je klid, i když ty vysáté listy vypadají dost zoufale, ale obráží novými a zdá se, že bez svilušek. Doma mám už ale nachystaný Svilustop, jak se nějaké objeví, hned dostanou svoji dávku.

Pěkný den           Dana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 160.145 (?), 26.5.2011 22:53, zobrazeno: 6456x

Dobrý den,

na oleandru se začaly kroutit mladé lístky. Žádný hmyz ale není vidět.

Poznáte prosím někdo podle fotografie co to je a čím bych mohla ty potvůrky zničit?

Děkuji za odpověď

Oleanrd
Oleanrd
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.85 (?), 27.5.2011 15:32

Dobrý den, také mi stejné potvůrky skoro zničily letilý oleandr. Myslím si, že to jsou svilušky (dělají takové pavučinky v paždí listů). Nechtěla jsem žádné jedy, tak jsem nejdříve stříkala rozvarem z jádrového mýdla. To pomohlo z nejhoršího. S časovým odstupem jsem stříkala ibišek Pirimorem proti mšicím, tak jsem přibrala i oleandr a zatím se zdá, že je klid, i když ty vysáté listy vypadají dost zoufale, ale obráží novými a zdá se, že bez svilušek. Doma mám už ale nachystaný Svilustop, jak se nějaké objeví, hned dostanou svoji dávku.

Pěkný den           Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 27.5.2011 16:59

svilušky jsou potvory těch se nelze jen tak zbavit, chce to víc postřiků, já bych to vše co se zdá napadené ostříhala, pro jistotu a navíc vám oleandřík krásně rozkošatí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika