Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 203.212 (?)
28.8.2009 7:35

Letos jsem prováděli postřik několikrát a včera jsem je ze sebe vyškrabávala, rychleji se to zahojí. A jsme Praha východ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 235.12 (?), 28.2.2007 14:56, zobrazeno: 234366x
Máte také někdo zkušenosti s bojem proti tomuto nepříjemnému zemnímu roztoči  ?
Na naší zahradě (cca 300 m n.m), kde nikdy před tím nebyl, se tento roztoč objevil loni v létě. Zatímco dospělci žijí v půdě, larvičky vylézají na trávu a přichytávají se na obuv a oděv, odkud putují na kůži, kde způsobují pomocí enzymů obsaženýck ve slinách, zarudlé boláčky připomínající kopřivku, avšak značně svědivější.
Jako prevence proti sametce se osvědčil DIFUSIL , který ji - zdá se - poměrně dobře odpuzuje. Při jeho nepoužití pomůže osprchování po návratu ze zahrady, tedy dříve, než se larvičky mohou zakousnout.
Stále však nevíme, jak se tohoto nepříjemného roztoče definitivně zbavit...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 4.3.2007 9:15
casteji sekat travu a pak pouzit postrik v prodejne vam poradi .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.12 (?), 7.3.2007 13:01

Promiňte, ale je vidět, že nevíte o čem se zde píše.

Častější sekání trávy nemá na výskyt sametky žádný vliv.

A naivita, s níž se domníváte, že v nějaké prodejně Vám poradí speciální postřik proti sametce, je až dojemná.

Také bych uvítal radu, jak sametku podzimní dostat ze zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.17 (?), 19.7.2007 9:42
Mohu potvrdit - sekání távy naprosto neúčinné, někde jsem dostal radu na postřik na bázi síry např. Sulka, ale období kdy nejlépe aplikovat nevím, a na přípravku o koncentraci na toto použití není zmínka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.90 (?), 2.8.2007 14:02
Jen mohu potvrdit, že sekání nezabírá. Máme trávník jak na golf a jsme všichni pokousaní. Docela pomáhá postříkat se difusilem H je na člověka a dá se koupit v lékárně, ale nemůžu ho porád stříkat po dětech které jsou celý den na zahradě.Ještě jsem se dočetla o použití Sulky první postřik má být začátkem července a další za 14 dní. O koncentraci nic nevím, ještě jsme to nezkoušeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marča - (44), 16.8.2007 10:41
Tak něco o té ptvůrce. Posílám foto co se mě podařilo odchytit na noze (lezlo to velmi rychle na to jak je to malé) takže si myslim, že když jste dlouho na zahradě tak pak nestačí jen osprchovat nohy, protože ty mršky jsou už hezky někde zavrtaný. Taky po koupeli neni jistý že jste se jich zbavili, protože jsem jich už pár našla i potom co jsem své děti vykoupala. Některé byli tak zavrtané, že jsem je nemohla ani sundat. Druhá foto je z mikroskopu 100x zvětšená sametka (jen jsem přiložila foťák ke kukátku do mikroskopu a šlo to vyfotit kvalita nic moc).
Sametka je v černém kolečku
Sametka je v černém kolečku
100x zvětšená sametka
100x zvětšená sametka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.211 (?), 19.8.2009 6:31

Nerad vstupuju do debaty v plném proudu, ale mohu potvrdit, že sekání trávy je opravdu zbytečné.  Pokud nebudete zahradu sekat a ještě vysadíte kopřivy, pak určitě na zahradu nebude moc chodit no a máte to vyřešené.Prostě sviluška si vždycky najde cestu, to by se musela desinfikovat celá zeměkoule, ale líbí se mi, jak každý píše - jak ji dostat ze své zahrady .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.127 (?), 27.8.2009 13:34

Taky máme problém se svilušky každý rok začátkem srpna jsme s dětmi poštípané 2krát jsem stříkala celou zahradu a nepomohlo to jsme stále zeštípané.Dozvěděla jsem se že to je jen na P raze západ a okolí jinde to neznají.já už nevím jak se toho mám zbavit je to hrozné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 203.212 (?), 28.8.2009 7:35

Letos jsem prováděli postřik několikrát a včera jsem je ze sebe vyškrabávala, rychleji se to zahojí. A jsme Praha východ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.46 (?), 25.8.2010 11:43
Ale znají. Žiji na Hradecku, já i moje matka každý srpen trpíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika