Puklice versus Nurele



host - 74.63 (?)
2.7.2007 10:22
Ahoj!  S puklicemi bojuji již mnoho let, ale vyhrávají puklice. Zkoušela jsem různé postřiky, ale nic nepomohlo. Jediná a účinná cesta  jejich likvidace je mechanické odstranění (ruce, škopek s vodou a hadřík). Je to na nějaký čas účinné,ale za čas je třeba zopakovat. Ráda zkusím omytí psím šamponem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 20.4.2004 14:23, zobrazeno: 16240x
Mám problém s puklicemi na Fikusu Benjamin. Jeden člověk mě poradil, že hitem letošní sezóny má být insekticid Nurele DiG (nebo tak nějak). Nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto insekticidem a případně kde ho sehnat. Benjamin je již nádherně vzrostlý strom a je mi líto jej spálit, i když je již poměrně hodně napaden.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.154 (?), 1.7.2007 23:24
Zkusila jsem šampon pro psy. Veš se také přisává a po umytí se pustí. Fikusy a oleandry po aplikaci teď spokojeně rostou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 1.7.2007 23:55
"Nurelle D" je normálny insekticíd od Dow Agro a bežne ho majú v obchode/kvetinárstve/atd. Možno je hitom sezóny, ale na puklice asi nie.
"Puklice versus nurelle" asi vyhrajú puklice.
Na puklice by som teraz v lete použil Mospilan (larva 1. štádia). Na prezimujúce larvy 2. štádia - teda na jar  Oleoekol. Ak trváte na preparátoch DowAgro tak Reldan. Typ preparátu je nutné prisposobiť vývojovej fáze.
Biopreparáty na báze repkového oleja sú použiteľné v predjarnom období a u izbových rastlin budú fungovať (možno) problematicky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.63 (?), 2.7.2007 10:22
Ahoj!  S puklicemi bojuji již mnoho let, ale vyhrávají puklice. Zkoušela jsem různé postřiky, ale nic nepomohlo. Jediná a účinná cesta  jejich likvidace je mechanické odstranění (ruce, škopek s vodou a hadřík). Je to na nějaký čas účinné,ale za čas je třeba zopakovat. Ráda zkusím omytí psím šamponem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.154 (?), 2.7.2007 22:22
Zkuste ve spreji,nechte asi dva dny a potom pokojové rostliny osprchujte, o venkovní se postará déšť. už jsem takto postříkala i pokojovou palmu, také s úspěchem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.27 (?), 3.7.2007 12:34
Dobrý den, já jsem hubil puklice na datlovníku /2,5m/ Mospilnem. Koncentrace dle návodu, ale hlavně jem to opakoval 3x po 10 dnech. Dal jsem jí ven /bylo to v zimě, ale nemrzlo/, pořádně postříkal a prolil kořeny, nechal okapat a dal domů. Je to několik měsíců a zatím dobrý. Ani to  moc nesmrdí. Pozor, domácí zhýčkané palmě se ve větru vylamují listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 3.7.2007 13:51
To ste zvolili práve tú menej šťastnú schému boja proti pukliciam. Netvrdím, že to nemohlo zabrať.
Pre účinný boj s puklicami je nutné poznať ich vývoj. Podľa toho potom voliť príslušný preparát.

V III. a IV. je to Oleoekol (Talstar, Frutapon, Zolone) a od VI. je dobrý Mospilan (prípadne Reldan, atd).
Trochu podrobnejšie to je popísané na tomto webe v diskusii o "50 okrasnych stromku Mana".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.27 (?), 3.7.2007 15:54
Máte asi pravdu, ale prakticky používat tolik přípravků je málo možné. Olejové jsou mastné, organofosfáty páchnou a trefit se do stadia je taky složité. Nakonec Mospilan je hubič systémový a universální /v dobrém smyslu slova/.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 4.7.2007 1:19
Je postřik roztokem standardního kuchyňského saponátu na nádobí (1:7-10) postříkáte napadenou rostlinu, druhý den omyjete, puklice zdechnou (udusí se). Výsledek uvidíte během dní. Rychlé, netoxické, účinné. Hubím takto už roky puklice na citrusech, fikusu a vavřínu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika