Přemístění mraveniště



host - 231.83 (?)
16.6.2009 22:06

Tady je rada, jak přemístit mraveniště. nevýhodou je, že nelze regulovat, kde založí novou kolonii. Plechovku přivázat na klacek. Do plechovky dát cukr. To posadit do mraveniště. Až plechovku a obsah začnou zkoumat, odnést to do druhého mraveníště, Začne boj, poplach a velké hemžení. Pak opět přenést plechovku s mravenci do prvního mraveniště. Diky bitvě dojdou náčelníci štábu k názoru, že se jejich cesty kříží s jinou kolonií a přestěhují se. Obě dvě mraveniště, když budete v podpoře války důslední. No a když bude mít kliku, nastěhují se Vám kousek od grilu nebo lavičky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 73.37 (?), 28.8.2006 8:32, zobrazeno: 20155x

Na zahradě máme dvě velké kupy - mraveniště ( zřejmě mravenci lesní ). Svá obydlí si postavili velice nevhodně - překáží při běžném provozu a údržbě zahrady ( zvláště při sečení ). Rádi bychom se jich zbavili - nechceme je však zničit, ale přemístit. Poradí nám někdo? Kdy přemístění uskutečnit, jak postupovat, apod.

Děkujeme.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.131 (?), 26.4.2009 22:57

jsou zakonem chraneny, radeji je zakompúonujte do zahrady, vysadte nejake vresiky a tak mate to:)ja je mit na zahrade byl bych stastny:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.176 (?), 28.4.2009 15:04

Vy byste byl šťastný? To si děláte srandu, ne? Já už nevím, čím je mám vyhubit. Vloni nám zabrali část kompostu, koupili jsme dva prášky. Jeden bílý a jeden modrý. Místo aby je to vyhubilo, posunuli se o půl metru dál a nyní už obsadili celý kompost a začínají se roztahovaz po celé zahradě. Jest-li je nevyhubíme, za chvíli se nám nastěhují snad i do baráčku. Mraveniště přestěhovat nejde, kompost má asi 2x3m a ani nemáme kam to přestěhovat. A že jsou lesní mravenci chránění? V přírodě určitě, ale v mojí zahradě nikoliv!!! Už přemýšlím, že celý kompost proleju benzínem a podpálím. Jsem od nich věčně poštípaná, mrchy hnusný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 28.4.2009 15:25

Asi poznají že je nemáte ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.91 (?), 12.8.2009 1:13

Na zahradě bych je rovněž neměl rád. Možná, že mravenec lesní chráněný je, ale člověk snad také, ne? Eventuální vyhubení bych provedl v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.190 (?), 12.8.2009 9:11

Není lepší, když jste ochotni zlikvidovat kompost, jej přemístit do lesa i s těmi mravenci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.154 (?), 14.6.2023 9:18
Proboha benzín ne! Ten při zápáleni bouchne a většinou plameny skáčou na strůjce tiskového napadu. Když už 🔥, tak jsou tekuté podpalovače. Mě se tihle kamarádi nastěhovali na dřevěné schodiště z neekologickych starých pražců. Dal jsem jim napít dvou litrů Sava. Jestli si to nerozmyslí, sáhnu po drsnějším způsobu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.219 (?), 8.5.2011 10:48

Taky jsem šťastná, že mám na zahradě lesní mravence.Pozoruji je, přikrmuji a jsem šťastná, že zbavují zahradu např.klíšťat.

Aby neobtěžovali lidi, udělala jsem jim z jedné strany malou hradbu z naštípaných větviček-tam pak nelezou.Ale nesmí se ta hradba udělato kolem dokola, to by zahynuli.Mám to jen z jedné strany a za ostatní strany mohou svobodně lézt.Jsou to miláčkové a jsem opravdu ráda, e tam jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.1 (?), 28.4.2009 16:36

Pokud jsou to skutečně mravenci lesní, pak se jedná o zvláště chráněné živočichy a i k jejich přemístění je potřeba výjimka z režimu ochrany, o kterou je nutné požádat orgán OP. Ten by vám měl i doporučit odborníka, který přemístění mraveniště provede, zabývají se tím různé ochranářské organizace. Je to poměrně složitá záležitost, sami se o to raději nepokoušejte. A pokud se nemýlím, nejvhodnější termín je na jaře, nejzazší možný v červenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.83 (?), 16.6.2009 22:06

Tady je rada, jak přemístit mraveniště. nevýhodou je, že nelze regulovat, kde založí novou kolonii. Plechovku přivázat na klacek. Do plechovky dát cukr. To posadit do mraveniště. Až plechovku a obsah začnou zkoumat, odnést to do druhého mraveníště, Začne boj, poplach a velké hemžení. Pak opět přenést plechovku s mravenci do prvního mraveniště. Diky bitvě dojdou náčelníci štábu k názoru, že se jejich cesty kříží s jinou kolonií a přestěhují se. Obě dvě mraveniště, když budete v podpoře války důslední. No a když bude mít kliku, nastěhují se Vám kousek od grilu nebo lavičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika