Postřik proti mšicím



host - 182.242 (?)
20.6.2013 23:38

Dobrý večer, mě se letos na mšice osvědčil přípravek Calypso 480 SC, kde účinnou látkou je Thiakloprid. Použil jsem ho letos poprvé z jara proti přezimujícím škůdcům spolu se smáčedlem Silwet star. Zatím jsem na ovocných stromech nepozoroval výskyt mšic, čemu se sám divím. Může to být nepříznivými vlivy-vlhkost a záplavy v našem kraji, nebo hlavně obměnou přípravku. Dříve jsem používal převážně pyrethroidy na bázi alfamethrynu a cypermethrynu, které používám v lesním hospodářství. Pokud Vás zajímá, který insekticid na mšice se osvědčil místnímu zemědělskému družstvu, tak jde o POR Mospilan (poznatky agronoma). Roman-Lesnictví a dřevařství

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kutilík - (9) - 46.234 (?), 21.5.2013 15:17, zobrazeno: 17493x

 Jestliže provedu postřik (např proti mšicím) dříve, než se na stromě vyskytnout, bude proti nim rostlina určitou dobu chráněná? Nebo mám s postřikem začít až po výskytu (mšice se rychle množí)? Jak je to s jinými škůdci a postřikem?

Díky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 21.5.2013 15:24

Nevím jak velké máte stromky ale najděte si tady na diskuzi příspěvky kde se popisuje boj proti mšicím za pomoci lepových pásů (i ode mne je tu z víkendu). Chemie přichází na řadu až v době jejich masového výskytu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.42 (?), 21.5.2013 20:54

Postřik proti mšicím.

Naházejte tam slunéčka.  Je to jednoznačně nejlepší predátor!!!

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 21.5.2013 21:41

lepové pásy nebo napatlat kůru chemstopem a z přírodních věcí nějaký výrobek na bázi přírodního oleje, např. Biool a podobně, jako postřik až se "namnoží" nebo pak chemie (mospilan a spol.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 8.6.2013 7:35

Letos poprvé pozoruji na broskvoních mšice které způsobují svinování listů (obr. 1), možná je to jiný klon než ty "klasické", každoročně se vyskytující na listech (obr. 2). Slunéček je velmi málo (možná díky chladnu) a absolutně nyní nestíhají, musím bohužel pomoci postřikem. Zajímavé je i to, že si každá "odrůda" mšice vybrala jinou odrůdu broskvoně, slunéčka se vyskytují spíše tam kde mšice svinují listy.



tady už musí nastoupit postřik
tady už musí nastoupit postřik
vyhřívající se bojovník
vyhřívající se bojovník
líhnoucí se larvy slunéčka. Pozor, žlutá vajíčka slunéček tvoří malé shluky, neničit!
líhnoucí se larvy slunéčka. Pozor, žlutá vajíčka slunéček tvoří malé shluky, neničit!
Larvy slunéčka nastupují do boje.
Larvy slunéčka nastupují do boje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.243 (?), 20.6.2013 22:36

Mám velmi dobré zkušenosti proti mšicím s odvarem z tabáku, postřik se ovšem musí opakovat cca po 10 dnech. Postřikovat tlakovým rozprašovačem hlavně zespodu ovoc.stromů + použití lepových pásů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.242 (?), 20.6.2013 23:38

Dobrý večer, mě se letos na mšice osvědčil přípravek Calypso 480 SC, kde účinnou látkou je Thiakloprid. Použil jsem ho letos poprvé z jara proti přezimujícím škůdcům spolu se smáčedlem Silwet star. Zatím jsem na ovocných stromech nepozoroval výskyt mšic, čemu se sám divím. Může to být nepříznivými vlivy-vlhkost a záplavy v našem kraji, nebo hlavně obměnou přípravku. Dříve jsem používal převážně pyrethroidy na bázi alfamethrynu a cypermethrynu, které používám v lesním hospodářství. Pokud Vás zajímá, který insekticid na mšice se osvědčil místnímu zemědělskému družstvu, tak jde o POR Mospilan (poznatky agronoma). Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika